top of page

Alois Lexa se představuje

Úvodní příspěvek blogu studenta Aloise Lexy představuje autora i jeho záměry. Dozvíme se, co oceňuje na studiu v Olomouci a jaké obory ho baví.Jmenuji se Alois Lexa a jsem studentem 1. ročníku navazujícího magisterského studia na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Studuji kombinaci oborů Učitelství základů společenských věd a občanské výchovy pro střední školy a 2. stupeň základních škol maior a Učitelství německého jazyka pro základní školy minor.


Mezi mé záliby patří fotbal, klavír, čtení, divadlo, literatura a cestování. Tuto kombinaci jsem si zvolil, jelikož mě baví jazyky a zajímám se o humanitní obory (historie, politologie, filozofie, sociologie, náboženství). Samotné studium mi přineslo plno nových znalostí, know-how a dovedností, které v budoucnu v učitelské profesi využiji.


Cením si skvělého přístupu vysokoškolských kantorů na zdejší fakultě, kteří jsou zapálenými pedagogy. Mezi výhody pedagogické fakulty v Olomouci patří výborná poloha, jelikož je situovaná v blízkosti hlavní menzy a univerzitní knihovny. Osobně si velmi cením studia na pedagogické fakultě, a to hlavně z důvodu možnosti vyjet přes program Erasmus do zahraničí. Pro mě byly ideální destinací německy mluvící země – Německo či Rakousko.


V Německu jsem byl již 2 × na zahraničním studijním pobytu. V rámci bakalářského studia jsem vyjel přes program Erasmus do spolkové země Bavorsko na univerzitu ve městě Würzburg a v letošním školním roce jsem studoval v zimním semestru v Německu ve spolkové zemi Dolní Sasko na univerzitě v Göttingenu. V dalším příspěvku bych Vám rád přiblížil studium v zahraničí.


Alois Lexa


99 zobrazení0 komentářů

Commentaires


bottom of page