top of page

Buď laska. Seznamte se s ukrajinštinou díky bezplatné elektronické učebnici

Buď laska. Nad něžným ukrajinským překladem českého prosím se v posledních týdnech dojímá nespočet Čechů. Nezůstaňme však pouze u znalosti tohoto slovního spojení. Statisíce Ukrajinců, kteří utekli před válkou a ruskou invazí do Česka, se nyní postupně začínají učit česky, aby jejich integrace byla co nejhladší. Pojďme jim naproti a naučme se trochu jejich řeči, ať je komunikační bariéra co nejpropustnější.Vydavatelství UP se pro všechny zájemce rozhodlo zdarma uvolnit elektronickou verzi učebnice ukrajinštiny, kterou zpracovali olomoučtí ukrajinisté Josef Anderš a Uljana Cholodová z Katedry slavistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.


Učebnice Ukrajinština vážně i vesele naposledy vyšla ve čtvrtém aktualizovaném vydání v roce 2014. Právě tuto verzi nyní ve formátu PDF a pod licencí Creative Commons vysílá Vydavatelství UP do světa pro všechny učitele, spolužáky ukrajinských dětí, dobrovolníky a všechny ostatní, kdo by se chtěli ve volném čase naučit alespoň základní komunikaci v ukrajinštině.


Podívejte se na obsah, ukázku nebo si rovnou stáhněte celou verzi učebnice na e-shopu. Učebnici najdete také na Flexibooks nebo Google Play a Google Books. Buď laska a ať vám jde studium ukrajinštiny od ruky!
Text: Vydavatelství UP

Foto: Vydavatelství UP

179 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page