top of page

Cestování o prázdninách 2021 – vol. 1. Polsko, Wisła

Aktualizováno: 26. 1. 2022

Příspěvek naší bloggerky Inky Wesołowské o prázdninových zážitcích, koncertech a sladkém cestování v době poznamenané Covidem.Covid-19 nás bohužel neopouští, takže pořád si musíme dávat pozor, kam přesně do zahraničí pojedeme, a přesněji, jestli se jedná o zelený, oranžový nebo červený stát. Já jsem ale byla v Polsku ve Wiśle (Visle), které patří mezi ty zelené a mohla jsem tam bez problémů jet se svou známou na koncert mé oblíbené polské skupiny Kwiat Jabłoni.


Kwiat Jabłoni nejsou nějak moc populární. Nemohou se rovnat s takovými hvězdami jako Mata, Quebonafide nebo Taco Hemingway – rap je v Polsku moc populární. Když se ale vrátíme ke skupině, tak má ona dohromady dvě alba. První Niemożliwe (Nemožné) a druhé, které vydali poměrně nedávno, Mogło być nic (Mohlo být nic). Bála jsem se, že kvůli Covidu-19 se mi bude moci o takovém koncertu jenom zdát, ale nakonec se to podařilo.


Lístky jsme měly koupené s dost malým předstihem, protože jsme je koupily v dubnu 2021 a ve srovnání se vstupenkami na Iron Maiden, kteří budou v Praze až 20. 6. 2022, tak se jedná o poměrně diametrální rozdíl. Rezervovaly jsme si také hotel přes booking.com a již jsme byly víceméně připravené. Rozhodla jsem se také si pořídit Revolut, abych nám usnadnila finanční záležitosti, ale o tom plánuju napsat další článek.


Začátek cesty začal naprosto úžasně typicky, což znamená, že České dráhy měly zpoždění a my jsme se už začaly obě bát, jestli stíháme autobus v Polském Těšíně do Wisły. Ale nakonec nám to vyšlo naprosto perfektně, protože se nám dokonce podařilo odchytit dřívější bus. Jely jsme Wispolem, což je firma, kterou vlastní obec. Nepatří do městské hromadné dopravy, což znamená, že v ekvivalentu polského IDOSu je nenajdete, a to také člověka trochu znejistí. Dost jsem se také bála, že se mi nepodaří najít tu správnou zastávku, ale bez problémů jde jejich webovou stránku propojit s Google Maps, kde najdete všechny jejich autobusové zastávky.


Potom jsme konečně vystoupily a šly k hotelu. Byl na poměrně dost velkém kopci, ale ten výhled byl naprosto nádherný. Nebylo tam také takové vedro jako dole ve městě, takže jsme si mohly konečně chviličku odpočinout a hledaly nějakou dobrou polskou restauraci. Měla jsem moc chuť na polský barszcz [baršč] a pierogi [pěrogi]. Pokud si objednáte typické polské pivo, tak zázraky nečekejte. Bohužel Radegast to není, takže Češi budou polským pivem rozhodně zklamaní. Já upřímně také, a to jsem v Polsku žila 14 let. Když ale vezmeme v potaz tradiční polské jídlo, tak si myslím, že jsem vybrala opravdu výborný podnik. Kdyby se náhodou naším výletem do Wisły někdo chtěl inspirovat, tak jsme šly do restaurace Zapiecek u Jędrysia. Vřele doporučuju!


Máte-li chuť, tak opatrně – s antibakteriálním gelem, respirátorem a platným antigenním testem – vyrazte třeba právě k polským sousedům!

Po obědě musí rozhodně přijít nějaký moučník a podle mého názoru tím nejlepším letním dezertem jsou tzv. gofry, což jsou v podstatě vafle, ale takové nadýmané, křupavé. Máte na výběr z mnoha chuťových variací, takže si myslím, že každý by tam našel něco pro sebe.


Po gofrech jsme už musely jít směrem k Amfiteátru Stanisława Hadyny, kde se měl konat náš koncert. Předem jsme si připravily pivo do fesťákových kelímků a trpělivě jsme čekaly, až to začne. Lidí bylo opravdu dost, ale všechno se konalo na čerstvém vzduchu, tak mě to dost uklidňovalo.


Koncert byl naprosto úžasný! Wisła samozřejmě není žádná Barcelona, ale na druhou stranu je milým městečkem, kam můžete jet se svými známými nebo rodinou na hezký výlet. Bohužel Covid-19 pořád panuje, ale i tak si prázdniny můžeme trochu užít. Máte-li chuť, tak opatrně – s antibakteriálním gelem, respirátorem a platným antigenním testem – vyrazte třeba právě k polským sousedům!Inka Wesołowská


102 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page