top of page

Co se událo na portále U21 během roku 2022?

Milé čtenářky, milí čtenáři, za redakci portálu U21 vám všem srdečně děkujeme za podporu a přízeň! S novým rokem vám také přinášíme přehled toho, co vše jste mohli na našem portále nalézt a co vás nejvíce zaujalo během roku minulého.V první řadě celou naší společností otřásla válka na Ukrajině a s ní spojená emigrační vlna, která se výrazně dotkla i Česka. Pedagogická fakulta UP se zapojila do pomoci uprchlíkům mnoha různými způsoby, ať již to bylo zapojení našich studentek a studentů do adaptačních skupin, nabídka kroužků a jazykových kurzů a především shromažďování i vlastní tvorba výukových materiálů, které pomáhají pedagogům s adaptací ukrajinských dětí.Pokud se podíváme na další obsah našeho portálu, zaujaly vás především rozhovory s osobnostmi ze světa vzdělávání. Jaroslav Vala z katedry českého jazyka a literatury mluvil o problémech současné výuky literatury i o tom, že čítanky mohou být ve výuce vítaným pomocníkem, ale i zlým pánem. Olga Ryparová z Youtube kanálu Olinium představila svoji cestu k popularizaci chemie i své snahy o moderní pojetí výuky tohoto předmětu.


Čtenářskému zájmu se také tradičně těší příspěvky našich bloggerek a bloggerů. Petr Šulc se ve svém blogovém debutu zamyslel nad ožehavým problémem a žákovským strašákem zvaným povinná četba. Baruš Jeřábková pohovořila o tom, jak ve výuce kombinuje moderní technologie s uměním i o tom, proč se nebát experimentů při přípravě výuky. Kristýna Mariáková se podělila o strasti, které zažívají naši neslyšící spoluobčané v oblasti kulturního života.Nemůžeme také nezmínit nové přírůstky do naší knihovny digitálních vzdělávacích zdrojů. Využít tak můžete například knihu Bezpečné chování na internetu pro kluky a pro holky, která je určena k posílení mediální gramotnosti a jejímiž autory jsou Kamil Kopecký, René Szotkowski a Lukáš Kubala z projektu E-Bezpečí. Anna Boček Ronovská a Magdalena Adámková Turzová z katedry výtvarné výchovy nabízí pro výuku výtvarné výchovy inspiraci ze svých seminářů.
Na závěr ještě pár „tvrdých“ dat: během roku 2022 zaznamenal náš portál více než 55 tisíc zobrazení a obsah si prohlédlo téměř 38 tisíc unikátních návštěvníků. Děkujeme, že jste s námi!


Zpracováno redakcí

Foto: Alžběta Gregorová

33 zobrazení0 komentářů

コメント


bottom of page