top of page

Den bezpečnějšího internetu s E-Bezpečím 2022

Aktualizováno: 1. 4. 2022

V souvislosti se Dnem bezpečnějšího internetu, který proběhl 8. února 2022, zveřejnil projekt E-Bezpečí Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci přehled plánovaných aktivit pro letošní rok, kterými se bude podílet na podpoře bezpečného chování v online prostředí.Hned 8. února například projekt E-Bezpečí zveřejnil zprávu s výsledky výzkumu, který mapoval rizikové formy komunikace a její prevence v prostředí dětských domovů. Bližší informace včetně odkazu na vlastní zprávu a prezentaci zkoumaných dat naleznete zde. Na tento výzkum během letoška naváže další, tentokrát zaměřený na problematiku vnímání krásy v online prostředí. Na tomto šetření bude E-bezpečí spolupracovat s O2 Czech Republic.


Kromě toho projekt E-Bezpečí také ve spolupráci s Policií ČR a polskou policií v současné době dokončuje preventivní vzdělávací projekt StopCybercrime zaměřený na prevenci rizikového chování v online prostředí v česko-polském pohraničí.


Základem činnosti projektu je především vzdělávání, za loňský rok prošlo vzdělávacími akcemi E-Bezpečí přes 2500 dětí a přes 2500 dalších osob (učitelů, rodičů, seniorů). Pomoc online poradny pak vyhledalo 475 osob v nouzi. Více o plánech projektu E-Bezpečí naleznete v tiskové zprávě zveřejněné na webových stránkách projektu.


Text: Vojtěch Češík

Grafika: E-Bezpečí

Comments


bottom of page