top of page

Dny vědy a umění nabídnou řadu zajímavých workshopů, seminářů i přednášek

Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci v letošním roce opět připravila Dny vědy a umění. Pod společnou hlavičkou se v průběhu března, dubna a května uskuteční zajímavé přednášky, workshopy, konference i komentované prohlídky a performance.V polovině března zahájí celý blok akcí katedra primární a preprimární pedagogiky s edukačním odpolednem věnovaným rodičům dětí na základních školách. Katedra si připravila i setkání se zahraničními vyučujícími, exkurzi ke Dni země a další akce.


Dny vědy a umění mají svou odezvu i na katedře výtvarné výchovy, kde se uskuteční například textilní workshop nazvaný jednoduše Hnízdo nebo celý soubor akcí pod souhrnným označením Be_on the Screen. Workshopy z oblasti digitální tvorby budou doprovázet vyhlášení výsledků stejnojmenné přehlídky digitální tvorby mladých. Zájemci se mohou těšit i na Ilustrátorský workshop s Kateřinou Janků.Zajímavý program chystají také další fakultní pracoviště. Do letošních Dnů vědy a umění se se svými akcemi zapojí i Ústav pedagogiky a sociálních studií, který připravuje například program v Bezručových sadech týkající se technologií v řízení outdoorových her a katedra psychologie a patopsychologie. Ta chystá například seminář o tom, jak pracovat s náročným chováním dětí. Den zdraví na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci pak ve spolupráci s dalšími subjekty chystá katedra antropologie a zdravovědy. Zapojí se i katedra biologie. Ta si v prostorách na Purkrabské připravuje badatelskou výuku.


Svou každoroční konferenci, letos pod názvem Výzvy primárního vzdělávání v matematice jako součást učitelství pro 21. století, chystá katedra matematiky. Do programu přispěje rovněž katedra hudební výchovy, a to například studentskou multižánrovou performancí.Už tradičně budou Dny vědy a umění zahrnovat také veřejnou obhajobu IGA grantů, během níž řešitelské týmy složené ze studujících a akademiků představí výsledky svých výzkumů realizovaných v uplynulém roce.


Kompletní program Dnů vědy a umění je dostupný na webu fakulty.


Text: Oddělení komunikace PdF UP

Foto: Alžběta Gregorová

51 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page