top of page

Eva Majkusová | Ústav speciálněpedagogických studií

Aktualizováno: 30. 6. 2021


„Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje.“ (Charles Farrar Browne)

Eva Majkusová


„Pedagogická fakulta i město Olomouc nabízejí mnoho zajímavých aktivit, a právě ony pro mě byly, a stále jsou, tím nejlepším učitelem, který inspiruje. Když jsem nastoupila ke studiu, byla jsem nadšená z množství projektů, dobrovolnických činností či brigád, které se mi nabízely, a které mi ve výsledku také pomohly při hledání budoucího uplatnění.


Osobně jsem měla velké štěstí v tom, že se mi naskytla možnost stát se dobrovolníkem Centra pro dětský sluch Tamtam. Jezdila jsem s nimi na pobytové akce pro rodiny s dětmi se sluchovým postižením. Poznala jsem mnoho zajímavých lidí a načerpala jsem nemalé praktické zkušenosti. Totéž platí pro absolvované rehabilitační pobyty rodin se Společností pro mukopolysacharidózu.


Tyto akce mě přivedly k myšlence, jak obtížné je pečovat o dítě s postižením. Možná i díky tomu jsem mohla přispět k celofakultnímu výzkumu, který probíhal v rámci IGA projektu, na téma kvalita života osob se zdravotním postižením a osob pečujících.


V rámci fakulty jsem měla také možnost vycestovat na praktickou stáž do českých škol v Chorvatsku. Zde jsem získala skvělou praxi a načerpala mnoho inspirace, a především jsem si zde uvědomila, že Pedagogická fakulta v Olomouci byla ta správná, ta nejlepší volba.


Svůj volný čas při studiu jsem vyplňovala brigádami, přičemž má poptávka vždy mířila do mého oboru studia. Výbornou zkušeností se pro mě stala práce ve SPOLU Olomouc, což je organizace, která se primárně orientuje na osoby s mentálním postižení. Nabízí mnoho zajímavých aktivit a programů, které jsou postaveny přímo na míru klientům.


Olomouc i samotná pedagogická fakulta nabízí mnoho možností, tak proč je nevyužít? Přeci jen díky nim získáte zkušenosti a často i přátele a zážitky na celý život. Proto se nebojte, jděte do toho a zapojte se!“


Foto: Jakub Konečný

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page