top of page

Kamil Kopecký převzal bronzovou plaketu náměstka policejního prezidenta pro SKPV

Z rukou náměstka policejního prezidenta pro službu kriminální policie a vyšetřování (SKPV) brigádního generála Tomáše Kubíka převzal bronzovou plaketu profesor Kamil Kopecký, vedoucí projektu E-Bezpečí Pedagogické fakulty UP. Ocenění obdržel jako výraz poděkování za podporu a dlouhodobou vynikající spolupráci s Policií ČR.Kamil Kopecký převzal bronzovou plaketu při slavnostním ceremoniálu v prostorách Muzea Policie ČR v Praze. „Vnímám ji především jako týmové ocenění. Je totiž pravdou, že můj tým s policií intenzivně spolupracuje již řadu let, a to na různých úrovních, ať již v oblasti prevence, vzdělávání, intervence, sdílení poznatků či výzkumu,“ uvedl Kamil Kopecký. Intenzivnější spolupráce posledních let pak podle něj vychází ze společných projektů, nárůstu kybernetické kriminality i rizikového chování v online světě, na které se E-Bezpečí specializuje.


„Plaketu vnímám především jako týmové ocenění. Je totiž pravdou, že můj tým s policií intenzivně spolupracuje již řadu let, a to na různých úrovních, ať již v oblasti prevence, vzdělávání, intervence, sdílení poznatků či výzkumu.“

Problematiku prevence rizikového chování v online prostředí se Kamilu Kopeckému podařilo na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého smysluplně zakomponovat i do učitelského základu. „Znamená to, že se učitelé, kteří budou pracovat se svými žáky, seznámí s problematikou rizikového chování na internetu i s pozitivy, která svět internetu přináší, už během studia,“ dodal Kamil Kopecký, zaroveň garant takto zaměřených předmětů na PdF UP.


Podle něj je důležité, aby budoucí učitelé měli alespoň základní přehled o světě internetových služeb, komunikačních nástrojů, sociálních sítích a dalších digitálních technologií, které dnes a denně používají jak žáci, tak i dospělí. „Podstatou vzdělávání v této oblasti je totiž naučit žáky s těmito technologiemi pracovat smysluplně a bezpečně,“ doplnil Kamil Kopecký.


„Podstatou vzdělávání v této oblasti je totiž naučit žáky s digitálními technologiemi pracovat smysluplně a bezpečně.“

Policistům a expertům z praxe mimo řady policie se udělují dva typy plaket – bronzové plakety (za významný počin či spolupráci) a plaketa stříbrná (vždy pouze 1 ročně) – stříbrnou plaketu letos obdržel bývalý policejní prezident Jan Švejdar.


Text: Žurnál UP

Foto: Žurnál UP

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page