top of page

Karolína Tvarůžková | Ústav speciálněpedagogických studií


„Činy konané v lásce mají ten největší smysl.“

Karolína Tvarůžková


„Lidé mají touhu někam zapadat, patřit, přizpůsobit se většině. Já vždy vyčnívala, a v tom našla sebe. Protože kde najít tu největší sílu než u sebe, ve své jedinečnosti.


Právě kvůli výjimečnosti každého z nás jsem velmi ráda v přítomnosti lidí. Nepřestává mě překvapovat, jak rozmanití můžeme být. Takže když jsem si vybírala obor studia, speciální pedagogika na PdF UP pro mne byla jasnou volbou. Utvrdila mne v naší rozmanitosti mne a potvrdila mi, že v každém z nás je ta osobitá speciální síla, kterou odborníci tohoto oboru dokáží probudit a využít její potenciál. Umožnila mi dívat se na svět z vícero úhlů pohledu a pozorovat jej různýma očima. Ukázala mi, že ‚činy konané v lásce mají ten největší smysl‘.


V rámci studia jsem se stala členkou Asociace studentů speciální pedagogiky, jejímž posláním je propojování odborníků, lidí z praxe, osob, které mají co říci, s těmi, kteří mají o informace z oblasti speciální pedagogiky zájem, a rádi by se chtěli do budoucna věnovat stejné činnosti nebo si prostě jen rozšířit obzory. Pořádáme odborné přednášky, besedy, workshopy nebo také dobročinné akce. Členství v Asociaci mi, mimo jiné, umožnilo blíže poznat odborníky působící na univerzitě, kteří jsou kdykoliv připraveni nám pomoci a podpořit nás. Přes Asociaci jsem se dostala i k osobní asistenci v Centru podpory studentů se specifickými potřebami a také ve SPOLU Olomouc. Tady získává osobní asistence další rozměr. Působím zde v ARP programech jako je Divadlem, Dámský klub nebo ASU. Díky těmto naplňujícím činnostem a radostným tvářím uživatelů vím, že jsem si obor studia zvolila opravdu dobře. Právě praxe a osobní zkušenost dává teoretickým poznatkům načerpaným na přednáškách a seminářích reálné obrysy a konkrétní rozměr.


Přeji všem studentům, aby se i díky studiu na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci nebáli být speciálními a šli za tím, co opravdu chtějí, a to bez předsudků. Aby byli otevření novým možnostem, s chutí poznávali, nekonečně se rozvíjeli, vzdělávali a plně prožívali život.“


Foto: Jakub Konečný

14 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page