top of page

Letošní Den zdraví upozorňuje na důležitost prevence

Již 10. dubna proběhne na Pedagogické fakultě UP jubilejní 10. ročník konference Den zdraví! Hlavním tématem akce pořádané u příležitosti Světového dne zdraví je v letošním roce prevence jako stěžejní aspekt podpory zdraví.Interaktivní vzdělávací konference přináší aktuální témata v podání předních odborníků s akcentem na jednotlivé úrovně a formy prevence. Rezonovat budou například témata ve vztahu ke screeningu zhoubných nádorů v ČR, Národnímu programu prevence HIV/AIDS v ČR na období 2023–2027 a projektům prevence HIV/AIDS; Aktivní škole a řešení, jak na pohyb dětí ve školním prostředí či otázkám duševního i sociálního zdraví. Zváni jsou především pedagogové, studenti a všichni zájemci o zdraví a životní styl.

 

Konference proběhne ve středu 10. dubna 2024 v hlavní budově pedagogické fakulty na Žižkově náměstí a začíná v 9:00 hodin slavnostním zahájením v malé aule PdF UP. Podrobnější informace k místům konání dalších částí pak naleznete v programu, který naleznete zde.


Interaktivní vzdělávací konference přináší aktuální témata v podání předních odborníků s akcentem na jednotlivé úrovně a formy prevence. Zváni jsou především pedagogové, studenti a všichni zájemci o zdraví a životní styl.

V případě zájmu se můžete registrovat prostřednictvím přihlášky na webu Centra celoživotního vzdělávání PdF UP, vstup na akci je bezplatný. Účastníci zaregistrovaní do 3. dubna 2024 také obdrží osvědčení o účasti.

 

Stejně jako v minulých letech se konference zaměřená na výchovu a podporu zdraví a zdravého životního stylu koná v rámci fakultních Dnů vědy a umění a záštitu nad ní převzal děkan Pedagogické fakulty UP Vojtech Regec. Akci tradičně pořádají Centrum výzkumu zdravého životního stylu, katedra antropologie a zdravovědy, katedra primární a preprimární pedagogiky a Centrum celoživotního vzdělávání Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.


Text: redakce U21

Foto: Lukáš Blokša


93 zobrazení0 komentářů

Komentarze


bottom of page