top of page

MEET UP 22 nabízí kromě koncertů a projekcí i talk show

Festival MEET UP pořádaný Univerzitou Palackého je jednou z možností, jak si vychutnat začátek akademického roku. V rámci programu můžete navštívit řadu koncertů, filmových projekcí, workshopů a prezentací.Letošní ročník festivalu MEET UP se nezadržitelně blíží, a proto vám přinášíme několik tipů, kterých se můžete v rámci připravovaného programu účastnit. Část programu probíhá ve spolupráci se Street Art Festivalem, v rámci kterého každoročně ozdobí Olomouc další velkoplošné street artové malby.


ZAPARKUJ U MURALU

19. září, 15:00

Ve spolupráci se Street Art Festival


Přijďte podpořit umělce Mattea Cerreta, který bude dokončovat zbrusu nový mural na koleji J. L. Fischera. Hudba, zábava a drobné občerstvení zajištěno. Od 18.00 se pak můžete od kolejí přidat ke komentované prohlídce po nových olomouckých muralech.

Trasa prohlídky: UP koleje Šmeralova – Palachovo náměstí – tř. Svobody – Koželužská.

Prohlídka je zdarma a zakončíme ji posezením s umělci v Restauraci Konvikt od 20 hodin.

ART TALK SHOW

20. září, 17:30 | Umělecké centrum UP, Divadelní sál


Přijďte si poslechnout zajímavé art talky o politickém aktivismu nebo umění budoucnosti. Moderuje Ivo Spisar.

Umění budoucnosti – co je NFT a proč ho (ne)chtít?

Ve spolupráci se Street Art Festival a Binance


Možná jste v nedávné době narazili na zkratku NFT. Ta je často zmiňována v souvislosti s kryptoměnami, blockchainem a uměleckými díly, které se obchodují mnohdy za astronomické částky. Pokud jste zatím nenahlédli pod pokličku tohoto nového fenoménu, v tomto art talku vám objasníme, o co se jedná.

Po celou dobu Meet Up bude volně k dostání speciální limitovaná kolekce NFT umění, vytvořená umělci a Binance, nejen pro studenty UP.

Chemis: write for freedom

Ve spolupráci se Street Art Festival


Jeden z nejvýznamnějších street artistů v současnosti a autor díla Plačícího Masaryka, Chemis, začínal malovat v 16 letech, nedlouho poté podnikl dvouměsíční pouť po Evropě v rámci projektu Amnesty International, kde maloval ohromné stěny s lidskoprávní tematikou. Sám skromně prohlašuje, že zanechává své malby jako poselství pro ostatní s cílem změnit svět na lepší místo. Jeho nedávný street artový počin na podporu Ukrajiny z pražských Nuslí to jen potvrzuje.


Více informací naleznete na webových stránkách MEET UP a Street Art Festivalu.


20 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page