top of page

Nenechte si ujít zajímavé kurzy

Chcete se nechat zasvětit do tajů udržitelnosti? Není nic snazšího. Oddělení dalšího vzdělávání a inovací ve výuce pro zaměstnance a doktorandy Univerzity Palackého připravilo vzdělávací program na téma Udržitelnost v praxi: Jak se nás udržitelnost dotýká v běžném životě? Uskuteční se 11. května a přihlašovat se můžete už nyní.„Chtěli bychom zaměstnancům UP přiblížit udržitelnost v běžném životě a ukázat, jak se dotýká každého z nás, co pro udržitelnější život můžeme udělat. Představíme například bezobalový obchod nebo rekonstrukci rodinného domu, který je téměř pasivní a nestál desítky milionů. Zároveň budeme informovat o tom, co UP již pro udržitelnost dělá a jaké jsou plány do blízké budoucnosti,“ uvedla Zuzana Huňková, koordinátorka udržitelného rozvoje na UP.


V první části budou účastníci zasvěceni do tématu udržitelnosti, druhá část proběhne metodou Pecha Kucha (každý z přednášejících má 6 minut a 40 sekund, během nichž může předvést 20 slidů, přičemž každý z nich může komentovat po dobu 20 sekund), kdy 6 osobností z olomouckého regionu představí své profese, které jsou spojeny s udržitelností. Účastníci se tak budou moci dozvědět, proč se lidé rozhodli věnovat udržitelnému způsobu života a co to pro ně znamená. Akce se bude konat 11. května 2022 (během Sportovního dne UP) v Pevnosti poznání a bude vedena Petrem Fialou. Více informací zde.


Oddělení dalšího vzdělávání a inovací ve výuce pro zaměstnance a doktorandy Univerzity Palackého připravilo i další kurzy, například o Open Science (28. dubna 2022) a jednotlivých pilířích, na kterých otevřená věda stojí, nebo Zabezpečení PC v nebezpečném prostředí internetu (6. května 2022), kde se mimo jiné také dozví, jak si individuálně personalizovat prohlížeče nebo o fungování šifrování a digitálních podpisů. Neméně zajímavý workshop na téma kybernetických hrozeb proběhne 13. května 2022, přednáška na téma Interdisciplinarita a interprofesionalita jako výzva pro vysokoškolské vzdělávání a výzkum profesora Tomáše Janíka z Masarykovy univerzity se pak uskuteční 6. června 2022.


Více o nabídce vzdělávacích aktivit se dozvíte na webu Oddělení dalšího vzdělávání a inovací ve výuce či Portálu CŽV, nově ale také můžete sledovat facebookové stránky Celoživotního vzdělávání na UP.


Text: Žurnál UP

Grafika: Univerzita Palackého

Comments


bottom of page