top of page

Nikola Bartošová | Katedra matematiky
„Jediným způsobem jak dělat skvělé věci je dělat to, co milujete. Pokud jste to ještě nenašli tak hledejte. Nepřestávejte.“ (Steve Jobs)

Nikola Bartošová

„Stát se učitelkou byl můj sen již od první třídy, a za tím snem si jdu celý život. Líbila se mi myšlenka práce s lidmi, předávání nejen vědomostí, ale také zkušeností. Chtěla bych být skvělou a oblíbenou učitelkou, která učí zajímavě a zábavně.


Volba studovat v Olomouci byla pro mě jistá i přesto, že bydlím daleko. Rozhodla jsem se studovat to, co mě baví – tedy matematiku a dějepis, a tuto kombinaci umožňovaly pouze fakulty v Olomouci a Praze. Po těch letech, co studuji zde, vím, že jít studovat sem byla pro mě výhra. I přes nadávání na školu ve zkouškovém a neúspěch u některých zkoušek jsem stále tu a vděčná za to, že jsem si vybrala Olomouc. Ačkoli vypadá na první pohled jako obrovské město, dnes se tu cítím jako doma.


Škola mi přinesla mnoho nových zkušeností, ať už je to nové učivo, praxe ale převážně kamarády k nezaplacení. Matematika je možná pro někoho strašák, ale když si na to chvíli člověk sedne, zvládne i ten nejtěžší předmět. Co si budeme nalhávat, i zde na matematice jsou předměty, které mě dohnaly k slzám, ale díky podpoře ostatních jsme všichni vše zvládli. Nejhorší je první rok, ne kvůli učivu, ale kvůli tomu, že je vše nové. Nové město, bydlení, spolubydlící, a člověk neví kam koukat dál. Pak přijde první zkouškové a ten krásný pocit ze všeho nového je pryč. První zkouškové je boj pro každého, ale věřte mi, jakmile zvládnete tohle, zvládnete všechno.“


Foto: Jakub Konečný

38 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page