top of page

Očkuji se, protože... Osobnosti Univerzity Palackého vyzývají k odpovědnosti a očkování proti covidu

Ano, je to kampaň! Kampaň v rámci aktivit Zodpovědný Palacký, jejímž cílem je zastavit pandemii Covid-19 a ovlivnit průběh zimního semestru akademického roku 2021/2022. Do akce, jež odstartovala v létě a stále probíhá, se přirozeně zapojily také osobnosti pedagogické fakulty. Jak výstižně říká doc. Mgr. Jiří Langer, Ph.D., předseda Akademického senátu UP a ředitel Ústavu speciálněpedagogických studií Pedagogické fakulty UP, „spousta velmi chytrých lidí kolem mě vidí v očkování jedinou cestu, jak pandemii covidu-19 porazit. Nemám důvod jim nevěřit. A nerad bych někomu jinému ublížil tím, že bych nebyl očkovaný...“A kdo další z pedagogické fakulty celouniverzitní kampaň podpořil? Třeba proděkanka Petra Šobáňová, Jan Gregar nebo Kamil Kopecký.


Petra Šobáňová:

Očkování beru jako záchrannou vestu, která zajistí bezpečnost nejen mně, ale i lidem okolo. Možná mě neochrání stoprocentně, ale je hloupost skákat do hluboké vody jen tak. Mrzí mě, že různé dezinformace rizika očkování zveličují natolik, že řada lidí do vody raději skočí po hlavě a bez ochrany. Očkování zachraňuje životy!


Kamil Kopecký:

Jako pedagog potřebuji být denně v bezprostředním kontaktu s lidmi – studenty, kolegy, přáteli. Potřebuji s nimi pracovat v seminářích a cvičeních, potřebuji s nimi komunikovat, trénovat, tvořit, vzájemně se inspirovat. Chci cestovat, chci relaxovat, chci, abychom pandemii rychle překonali a mohli žít co nejvíce normální život. Očkování je logická a jasná volba.


Jan Gregar

Jako pro učitele je pro mě bytostně důležitá pomoc druhým. Minimalizací toho, že bych něco chytnul, dosáhnu maximalizace v rybníku lidí, kterým můžu být nápomocen. Obecně nemám rád jehly, ale protože mám horší imunitu, je pro mě důležitá prevence, k níž očkování patří. Prevence je vždycky lepší než případná intervence. V konečném důsledku i levnější. Pokud chce učitel učit prezenčně a pokud chce, aby ten stav vydržel co nejdéle, je logické, že by se měl maximálně snažit, aby snížil pravděpodobnost šíření nákazy. Je logické začít u sebe.

Vyjádření dalších pedagogů nebo studentů najdete zde.

A co vy? Už jste naočkováni?

144 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

O FASTU

bottom of page