top of page

Otázky Honzy Gregara | Pavel Kasík

Aktualizováno: 27. 10. 2023

Znáte Hovory (be)z karantény? V rámci tohoto cyklu rozhovorů Honza požádal své „parťáky“, aby mu odpověděli na tři otázky k tématu učitelství. V dalším díle této ankety se podíváme, jak na otázky týkající se učitelství odpověděl Pavel Kasík, vědecký novinář, lektor, analytik, konzultant.Když se řekne „učitel“, jaká první asociace Vám vytane na mysli a proč?


Učitel je průvodce skupiny lidí. Někdo ve skupině je více zvědavý, někdo méně, každý ve skupině má různé znalosti a zájmy a průvodce chce všechny z nich zaujmout, být jim užitečný a sdílet s nimi to důležité i to zábavné.


Na které učitele vzpomínáte a proč?


Vzpomínám na svého učitele matematiky a fyziky, který s námi vždy jednal přímo a bez nějakých triků. Ukazoval nám, co je zajímavé a proč, co je užitečné a co nám pomůže pochopit svět. Pak vzpomínám na učitele zeměpisu, který měl ve zvyku dávat opravdu netradiční otázky do testů a hodnotil pak naši kreativitu („Jak byste nejrychleji zničili naši školní budovu pomocí přírodních jevů?“).


Učitel je průvodce skupiny lidí. Někdo je více zvědavý, někdo méně, každý má různé znalosti a zájmy a průvodce chce všechny z nich zaujmout, být jim užitečný a sdílet s nimi to důležité i to zábavné.

Které vlastnosti by, podle Vás, měl mít každý učitel a proč?


Empatii, trpělivost, představivost.Comments


bottom of page