top of page

Příměstskými tábory a kempy už prošla téměř stovka nadšených zájemcůDěti a mládež se začaly vzdělávat v kempech a příměstských táborech Pedagogické fakulty Univerzity Palackého. Díky podpoře Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR se první téměř stovka učí i baví zcela zdarma.

Zájemci si mohli vybírat z kempů určených pro mládež ve věku od jedenácti do dvaceti let a příměstských táborů pro žáky základních škol.


„Cílem kempů a táborů je posílit zájem a motivaci žáků ve zvyšování vědomostní úrovně nad rámec školních vzdělávacích programů. Naše letní kempy a tábory navíc reagují na výzvu MŠMT a měly by pomoci snížit nerovnosti v přístupu ke vzdělávání v důsledku epidemie covidu-19,“ uvedla Alena Opletalová, vedoucí Centra celoživotního vzdělávání PdF UP.

Dodala, že zájemci o populárně naučné aktivity se v týdnu od 12. do 16. července již zúčastnili příměstských táborů s názvy Sherlock Holmes, TechCamp, Týden zážitkového vzdělávání s Ústavem cizích jazyků a Letní DJ kemp. Z letních kempů to pak byl Lego na útěku – Challenge.


Ve vyjmenovaných táborech a kempu přivítala pedagogická fakulta v daném termínu téměř sto nadšených účastníků.


„Ráda bych poděkovala všem, kteří se podíleli na organizaci příměstského tábora. Dcera Klárka byla poprvé a byla neskutečně spokojená, stejně tak my rodiče, když jsme viděli její nadšení, spokojenost a výrobky. Prožila krásný týden. Velký dík všem a příští rok se budeme zcela jistě těšit na viděnou. Už mi bylo doma sděleno: mami, pohlídáš to zase příští rok?“ napsala organizátorům tábora maminka jedné z účastnic.


Příměstské tábory i kempy pořádá pro veřejnost pravidelně Centrum celoživotního vzdělávání Pedagogické fakulty UP ve spolupráci s její katedrou technické a informační výchovy, Ústavem pedagogiky a sociálních studií a Ústavem cizích jazyků.


„Děkujeme nejen všem zúčastněným, ale i lektorům, katedrám a organizátorům za dosavadní spolupráci. Velmi se těšíme na další připravené tábory i kempy, které se uskuteční ve zbylé části prázdnin,“ dodala vedoucí Centra celoživotního vzdělávání PdF UP. Více o nabídce kempů a příměstských táborů ZDE.
Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page