top of page

Pečujte o sebe a své žáky i v tomto roce!

Umělecké terapie, psychohygiena nebo třeba Kids’ Skills. Nejen v těchto tématech se můžete sebevzdělávat v rámci našeho tradičního cyklu prožitkových workshopů Pečuji o sebe… a své žáky! Vyberte si z nabídky a přihlaste se. Začínáme již 13. srpna!Nově naleznete informace k jednotlivým workshopům na speciální webové stránce. Na té najdete jednak aktuální pozvánky na naše workshopy a jednak přehled akcí, které jsme doposud realizovali ve spolupráci s lektory a lektorkami z pedagogické fakulty nebo z různých dalších institucí. Naši lektoři jsou zkušení odborníci z oblasti expresivních terapií, psychologie, školní psychologie, ale i pedagogiky a oborových didaktik.

 

Pro léto 2024 jsme připravili celkem devět workshopů zaměřených na wellbeing a duševní zdraví. Poprvé máme možnost nabídnout workshop Leoše Zatloukala z organizace Dalet, zaměřený na rozvoj dovedností u dětí formou Kids‘ Skills. Michal Růžička z Ústavu speciálněpedagogických studií si pro účastníky připraví kurz Mindfulness a wellbeing pro pracovníky ve školství. Také opět přivítáme zkušenou lektorku Zuzanu Vlčinskou, která se zaměřuje na metodu prožitkového zpívání. Na workshopu absolventky naší fakulty Kataríny Bielikové se dozvíte, jak regulovat nervový systém pomocí metody gestalt theater.

 

Zároveň ale nezapomínáme ani na workshopy, o něž je pravidelně velký zájem. Již tradičně představí Eva Směšná základy emoční první pomoci, na workshopu Moniky Dokoupilové z katedry výtvarné výchovy si můžete vyzkoušet práci s hrnčířskou hlínou a Lenka Kružíková z katedry hudební výchovy nabídne muzikofiletické techniky práce s hlasem a tělem. Těšit se můžete také na kurzy Michaely Pugnerové a Radky Hájkové z katedry psychologie a patopsychologie. Michaela Pugnerová se zaměří na podporu psychohygieny a představení různých relaxačních technik a na workshopu Radky Hájkové si účastníci budou moct vyzkoušet sebezkušenostní cvičení, která je navedou na cestu k psychické flexibilitě.


Workshopy jsou primárně určeny pedagogům a různým pomáhajícím profesím, stejně jako studentům a studentkám učitelství. Otevřeny jsou ale i dalším zájemcům a pro účastníky jsou nabízeny zdarma.

Workshopy jsou primárně určeny pedagogům a různým pomáhajícím profesím, stejně jako studentům a studentkám učitelství. Otevřeny jsou ale i dalším zájemcům a pro účastníky jsou nabízeny zdarma s laskavou podporou Pedagogické fakulty Univerzity Palackého, jež tímto způsobem naplňuje svou třetí roli a vyjadřuje společenskou odpovědnost. Na všechny workshopy je třeba se předem registrovat, přihlášení účastníci obdrží potvrzení přihlášky. Kontaktní osobou je Vojtěch Češík.

 

A jak se přihlásit? Na workshop se závazně přihlásíte vyplněním registračního formuláře (dostanete se k němu poklepáním na tlačítko Přihlásit se u jednotlivých workshopů na webu Pečuji o sebe). Pokud již formulář není aktivní, znamená to, že je workshop obsazen. O kurzy je velký zájem, proto prosíme všechny přihlášené účastníky, aby registraci chápali jako závaznou. Pokud byste z jakéhokoliv důvodu nemohli nakonec přijít, dejte nám to prosím včas vědět, abychom Vaše místo mohli nabídnout náhradníkům. Děkujeme vám!

 

Text: redakce U21

Foto: Alžběta Gregorová

Comments


bottom of page