top of page

Pedagogická fakulta připravila ve spolupráci s Muzeem umění dárky ke Dni dětí

Pro děti zaměstnanců, studujících i přátel připravila Pedagogická fakulta UP ve spolupráci s Muzeem umění Olomouc dárek v podobě tvůrčích pracovních listů. Při příležitosti Dne dětí zve i na dětský program v ateliéru muzea.Každoročně je datum 1. června spojeno s Mezinárodním dnem dětí. U příležitosti svátku, který připomíná práva a potřeby dětí, se pravidelně chystají různé akce. Také Pedagogická fakulta Univerzity Palackého připravila ve spolupráci s Muzeem umění Olomouc (MUO) malé překvapení, a to v podobě tvůrčího dárku.


„Podobně jako v loňském roce, i letos jsme připravili pro děti zaměstnanců, studujících a přátel naší fakulty sadu výpravných pracovních listů s kreativními a zábavnými úkoly. Tentokrát v působivé grafické úpravě Petra Šmalce,“ uvedla Petra Šobáňová, proděkanka fakulty.


Pracovní listy přinášejí podle autorů z edukačního oddělení Muzea umění shrnutí vybraných témat, které připravili pro dětské stránky časopisu Muzeion absolventi Pedagogické fakulty UP působící v MUO.


Zájemci si mohou dárky vyzvednout ve středu 1. června, a to hned na několika místech: kromě pokladny Muzea moderního umění také na informacích v hlavní budově Pedagogické fakulty UP na Žižkově náměstí, na vrátnici Uměleckého centra UP (konvikt) a v UPointu na Horním náměstí v Olomouci. Pracovní listy budou dostupné do vyčerpání zásob.


Muzeum umění Olomouc nabídne všem dětem navíc i program v ateliéru Muzea moderního umění. Ve středu 1. června se zde uskuteční volně přístupné výtvarné dílny pro děti s rodiči. Dílny jsou otevřeny a uzpůsobeny také ukrajinským dětem. Cílem lektorů je nabídnout prostřednictvím otevřených ateliérů všem zúčastněným prostor pro smysluplnou tvůrčí činnost a odpočinek v přátelském prostředí.


Text: Žurnál UP

Foto: Alžběta Gregorová

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page