Pomozme společně paní Martině Svobodové z obce Lužice, které tornádo zničilo dům!

Pedagogická fakulta se připojuje k aktivitám na pomoc lidem postiženým ničivým tornádem a vyhlašuje sbírku na pomoc konkrétní rodině. Jde o paní Martinu Svobodovou z obce Lužice, které tornádo zcela zničilo dům. Dokážeme jí společně pomoci?
Jak jste jistě zaznamenali, jižní Moravu v noci 24. června 2021 zasáhly mimořádně silné bouřky a na několika místech se objevilo dokonce ničivé tornádo. Snad nejsilněji udeřilo v obcích Hrušky, Moravská Nová Ves, Týnec, Lužice, Mikulčice nebo Hodonín. Ničivá bouře zabíjela a demolovala domy, auta, zahrady i vinice. Do postižené oblasti okamžitě přijížděli na pomoc jak profesionálové, tak také dobrovolníci včetně našich studentů a akademiků. Ihned se také rozběhly sbírky a lidé spontánně podporují obyvatele zničených obcí, kterým živel sebral domovy.


Také pedagogická fakulta se připojuje k těmto aktivitám a po pečlivém monitoringu vyhlašuje sbírku na pomoc konkrétní rodině. Jak upřesňuje koordinátorka sbírky, proděkanka PdF UP Petra Šobáňová, „vybrali jsme paní, k níž máme blízko i díky její profesi asistentky pedagoga. Jde o paní Martinu Svobodovou z obce Lužice, které tornádo zcela zničilo dům.“

Paní Martina Svobodová v této chvíli čeká na definitivní verdikt, zda bude muset být zbytek jejího rodinného domu stržen, nebo zda zůstane. I kdyby se jej ale podařilo před demolicí uchránit, zůstanou z něj jen obvodové zdi.