top of page

Pozvánka na on-line přednášku o genderově citlivém vzděláváníSlovo gender se v některých kruzích stalo strašákem a nasazuje se mu psí hlava. Ve skutečnosti je nevinné, mimo jiné proto, že gender studies přinášejí nové poznání o klíčových společenských fenoménech a genderové otázky jsou zcela přirozeně všude okolo. Svou důležitou roli hrají také ve vzdělávání. Jak s nimi citlivě a s úctou ke všem dětem zacházet, se můžete dozvědět na jedné z posledních akcí letošních Dnů vědy a vzdělávání. Srdečně Vás zveme!


Přednáška se uskuteční 31. května 2021 v 17 hodin na platformě Zoom. Připojit se můžete prostřednictvím tohoto odkazu: https://cesnet.zoom.us/j/92944463844O čem bude přednáška?


Genderově citlivé vzdělávání by mělo být součástí běžné vzdělávací praxe. O tom proč a jak budou mluvit členky týmu F*éra z organizace NESEHNUTÍ, které se věnují přímé práci s mladými lidmi, genderově citlivému jazyku a tomu, jak dopadají genderově podmíněné nerovnosti na vzdělávání a prostředí školy. Častým předpokladem totiž bývá, že se genderová tematika do škol "vnáší", a to nemůže být víc daleko od pravdy – ona už tam dávno je. Naší prací pak je s ní nakládat tak, aby mladé lidi podporovala a rozvíjela, nikoli omezovala a stereotypně určovala jejich volby a další směřování.

Kdo jsou NESEHNUTÍ?

NESEHNUTÍ je Nezávislé Sociálně Ekologické Hnutí: "Příčiny společenských a ekologických problémů jsou vzájemně provázané. Stejně provázaná jsou i jejich řešení. Férová společnost, prosperující příroda, udržitelný rozvoj měst, blahobyt zvířat – tohle je naše budoucnost a my ji aktivně tvoříme. Podporujeme komunity, skupiny a jednotlivce při vytváření spravedlivého světa. Děláme občanské kampaně, osvětu a vzdělávání. Víme, že i jeden člověk nebo malá skupina lidí dokáže stanovit nový směr, oslovit ostatní a dosáhnout pozitivních změn." Akce probíhá v rámci Dnů vědy a umění 2021 ve spolupráci se spolkem OLLOVE.


Comments


bottom of page