top of page

Prázdninový deník zve děti na výlet po muzeích a galeriích


Projekt Bez názvu. Nedatováno., který vznikl na katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, už jistě znáte. Na jeho webové platformě se učitelům, dětem a rodičům nabízí řada zajímavých námětů pro tvůrčí vyžití. Kromě animovaných klipů, pracovních listů nebo výtvarných námětů (a to i pro děti se sluchovým postižením) lze na stránce www.nedatovano.cz najít také zbrusu novu řadu s názvem Prázdninový deník. Zve děti i dospělé na výlety za uměním a kulturou. Inspirujte se a balte zavazadla!



Pravidelnou inspiraci pro tvoření z pohodlí domova zájemcům všech věkových kategorií nabízí projekt Bez názvu. Nedatováno. spolu s kolegyněmi a kolegy z edukačního oddělení Muzea umění Olomouc již více než rok. Online workshopy a kreativní pracovní listy doplňuje v červenci a srpnu 2021 nový cyklus určený (nejen) dětem s názvem Prázdninový deník: letem, světem, internetem. A protože k létu patří výpravy za dobrodružstvím a objevování nových míst, čeká nás série cestovatelských příspěvků plná neobyčejných výtvarných nápadů, která vznikla ve spolupráci s edukátory z partnerských muzejních institucí. Může nás potěšit, že řada z nich jsou úspěšnými absolventkami nebo absolventy naší fakulty, ať již studijního programu učitelství výtvarné výchovy, nebo programu edukace v kultuře (dříve muzejní a galerijní pedagogika).


A čím byla řada Prázdninový deník motivována? „Dlouhodobé uzavření kulturních institucí a omezení práce s veřejností bylo pro všechny velkou výzvou. Náročná situace se ale stala podnětem pro řadu skvělých projektů, na které bychom alespoň částečně chtěli našim prázdninovým cyklem upozornit,“ vysvětluje Marek Šobáň, vedoucí edukačního oddělení MUO. Každý týden se tak veřejnost může těšit na malý online výlet do vybraného muzea umění a alespoň na dálku zažít rozmanité výtvarné lekce a tvůrčí aktivity pod taktovkou místních lektorek a lektorů.


Ukázky stránek z Prázdninového deníku, grafika MUO & Bez názvu. Nedatováno. Grafické řešení s využitím ilustrací Pavly Baštanové Vladimír Vaca



Ke spolupráci v rámci cyklu byla oslovena vybraná edukační oddělení, která jsou součástí Komory edukačních pracovníků při Radě galerií České republiky. „Smyslem této organizace je mimo jiné právě sdílení příkladů dobré praxe a vzájemné obohacování a podpora v profesním růstu,“ zdůrazňuje význam spolupráce Marek Šobáň a dodává: „Samozřejmě také doufáme, že nový cyklus bude pro naše návštěvníky doporučením, kam vyrazit na skutečný výlet za uměním.“


Listy v plné verzi jsou ke stažení zde.



S využitím tiskové zprávy Muzea umění Olomouc

Repro: Bez názvu. Nedatováno. & Muzeum umění Olomouc

Komentarze


bottom of page