top of page

První pomoc pro prváky | Pedagogická fakulta připravila podpůrné aktivity pro nováčky

Aktualizováno: 14. 9. 2023


Již za pár dnů mezi nás přivítáme tisícovku nových adeptek a adeptů učitelství a dalších pedagogických specializací. Na nové studentky a studenty se těšíme a letos jsme pro ně připravili soubor podpůrných aktivit, které by jim měly usnadnit vstup do nové fáze života, jíž je studium na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.Začátky na vysoké škole jsou pro nováčky náročnou životní etapou, protože se musejí zorientovat v novém prostředí a systému studia a hlavně: musejí se více spoléhat sami na sebe a volit si ty nejlepší ze všech možností, které studium na fakultě a univerzitě nabízí.


Každý, kdo prožil studium na univerzitě na vlastní kůži, potvrdí, že se od studia na střední škole zásadně liší a klade na studující mnoho nároků. Abychom našim novým studentkám a studentům náročný začátek usnadnili, připravili jsme pro ně soubor podpůrných aktivit: jednak společné setkání se studenty a studentkami prvních ročníků v aule, adaptační setkání na jednotlivých katedrách a jednak webovou stránku První pomoc pro prváky na portále Učitel21, kde nabízíme přehled základních informací, rady pro začínající studentky a studenty, odkazy na oficiální adaptační kurzy fakulty, zajímavé články, blogy a tipy pro úspěšné studium.


Novinkou je neformální zahájení akademického roku a vítání studujících 1. ročníků, jež se pod názvem „Welcome drink s děkanem“ uskuteční v pondělí 18. září 2023 od 18 hodin na parkánu konviktu. Na programu bude pozdrav vedení, představení zástupců kateder a senátorů, představení studentských spolků, seznamovací aktivita spojená s rozdáváním fakultního merche, přípitek a DJ set Nicolase Vidrase. V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v atriu konviktu.
A poslední, ale mimořádně užitečnou je pro nováčky nabídka zajímavých workshopů, jež naučí začínající vysokoškoláky to, jak se optimálně a efektivně učit, jak zvládnout množství učiva pomocí zvláštních technik nebo jak se vyhnout prokrastinaci. Registrace se spouští v září, workshopy proběhnou v zimním semestru.Rádi bychom k tvorbě naší stránky První pomoc pro prváky pozvali také naše stávající studenty nebo čerstvé absolventy. Pokud máte chuť a čas, pomozte nám stránku vylepšit a nabídněte své vlastní tipy a zkušenosti. Vítány jsou nejen připomínky k obsahu stránky, ale též autorské články na téma začátků na vysoké škole, studijní tipy a rady nebo náměty na smysluplně a příjemně strávená studentská léta.


Své tipy nebo články s radami posílejte na adresu vojtech.cesik(v)upol.cz. Rádi je na stránce zveřejníme!


Adaptační týden pro prváky
.pdf
Stáhnout PDF • 177KB263 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page