top of page

Zodpovědný Palacký aneb podzim máme ve vlastních rukou

Univerzita Palackého v Olomouci zahájila osvětovou letní kampaň, jejímž cílem je předejít možnému šíření nových mutací nákazy na podzim roku 2021. Připomíná jednoduchá pravidla prevence, jimiž může každý student nebo pedagog pomoci k zastavení nebo zmírnění nástupu nové vlny pandemie.


Přečtěte si víc o kampani Zodpovědný Palacký!


Všichni jsme se těšili na léto. Chceme si naplno užívat čas dovolených a vychutnávat si prázdninové zážitky. Vydáváme se na nejrůznější cesty v tuzemsku i do zahraničí, cestujeme vlakem, autobusem, letadlem či lodí, vyrážíme na koncerty a festivaly za kulturou, trávíme čas s rodinou a přáteli u vody. Ruku v ruce s nejrůznějšími prázdninovými aktivitami se zvyšuje naše mobilita a roste i počet našich sociálních kontaktů. Ačkoliv si dny plné sluníčka a letní pohody nechceme ničím kazit, neměli bychom zapomínat na to, že náš boj s pandemií ještě není vyhraný.


Jsme Zodpovědný Palacký. A co může každý z nás udělat?

Na Univerzitě Palackého v Olomouci si nepřejeme nic jiného, než abychom se mohli na podzim sejít na akademické půdě a společně zahájit příští semestr v běžném režimu. Nechceme, aby se opakoval loňský scénář. Všichni pro to můžeme něco udělat, na nás všech záleží, jak bude podzim vypadat. O podzimu ale rozhodujeme už nyní, tedy v průběhu léta. Proto naše univerzita přichází s letní kampaní Zodpovědný Palacký, kterou chce motivovat zaměstnance i studenty, abychom se společně pokusili zachránit příští semestr. Podzim máme ve svých rukou.


Co můžeme každý sám za sebe udělat?

  1. Dodržujme rozumná opatření 5R – RESPIRÁTOR, RUCE, ROZESTUPY, ROZUM, RESPEKT.

  2. Očkujme se hned, jak to bude možné – plná ochrana je až po 2 dávkách vakcíny!

  3. Dobrovolně se testujme po návratu z dovolené a před nástupem do práce.

  4. Nepodceňujme příznaky respiračních onemocnění.

Ceníme si každého našeho zaměstnance i studenta, který se drží těchto jednoduchých pravidel. Jsme Zodpovědný Palacký. Děkujeme.

Více o kampani zde.

Převzato z webových stránek Univerzity Palackého.

4 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page