top of page
E40A9837.jpg
Za školstvím na konec světa

Michaela Žišková, Johana Handlířová – jedna všechno bere na lehkou váhu, druhá je přehnaná perfekcionistka. Dvě studentky, dva pohledy, jedno Finsko. Za to, že jsme se my dvě setkaly, může vlastně program ERASMUS+.

Díky němu jsme TEĎ TADY a poznáváme zdejší společnost a školství, které nás natolik okouzlilo, že jsme se rozhodly sdílet naše zážitky a společně napsat tento blog.

Kotva 1

Díky Erasmu jsme teď tady a poznáváme zdejší společnost a školství. Oboje nás natolik okouzlilo, že jsme se rozhodly sdílet naše zážitky a společně napsat tento blog.  

Snažím se přijít na to jak se efektivně učit a jak efektivně učit ostatní, zajímám se o literaturu – dětskou, současnou, ale i klasiku, ale hlavně o témata rovnocennosti, inkluze a hodnoty lidského života. 

E40A9837.jpg

Johana Handlířová a Michaela Žišková o sobě

 

Nikola Havránková třetím rokem studuje na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci dva obory: speciální pedagogiku – dramaterapii a český jazyk se zaměřením na vzdělání spolu se speciální pedagogikou pro 2. stupeň ZŠ a SŠ.

 

A proč se rozhodla blogovat? Na naší výzvě, v níž jsme hledali bloggery z řad studentů, se jí líbilo, že vyzývá všechny studující k tomu, aby se projevili a aby přiblížili ostatním život fakulty. Vždyť ten je z velké části tvořen právě studenty!

 

Sama se považuje za aktivní studentku, i když aktuálně se soustředí hlavně na povinnosti spojené s ukončováním bakalářského studia. Přesto má chuť sdílet a využít své zkušenosti.

 

V prvním ročníku byla součástí univerzitního časopisu Helena v krabici, kde přispívala do rubriky Student´s life. Do svých zájmů řadí psaní si do šuplíku, dobrovolnictví, cestování, zajímá se o možnosti seberozvoje, snaží se přijít na to, jak se efektivně učit a jak efektivně učit ostatní. Zajímá se o literaturu – dětskou, současnou, ale i klasiku, ale hlavně o témata rovnocennosti, inkluze a hodnoty lidského života. 

Ve svém blogu bude psát o dobrovolnické zkušenosti v Kanadě a Skotsku, o zkušenostech z pracovní stáže v české škole ve Velké Británii nebo ze stáže u divadla Aldente, kde se zapojují herci s Downovým syndromem. Psát bude možná také o práci osobního asistenta nebo o tom, jaké to je studovat dva obory najednou. Tematizovat bude také dramaterapii, která jí přinesla do života mnoho nového a dobrého. Své příspěvky bude pojímat jako zamyšlení a úvahy nad určitými tématy a svými zážitky.

nahoru

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

bottom of page