top of page
Quote
Tichý blog

Tichý blog připravujeme ve spolupráci s organizací Tichý svět. Ta se zabývá péčí o lidi se sluchovým postižením, ať již ztratili sluch během života, nebo se již se ztrátou sluchu narodili. Tichý svět provádí osvětovou činnost, poskytuje sociální služby a snaží se o dosažení bezbariérovosti veřejných institucí. Hlavní náplní blogu je rubrika Vybíráme z Tichých zpráv, jež nabízí výběr toho nejzajímavějšího z internetového zpravodajství Tichého světa. Formou samostatné stránky na portále Učitel21 chceme ve spolupráci s Tichým světem pomáhat s osvětou a upozornit na osobnosti komunity Neslyšících a na zajímavosti ze světa lidí se sluchovým postižením a jejich přátel.

TS_logo_cerna.png
nahoru
Quote

Tichý blog startuje během kampaně Deafember. V průběhu celého měsíce budeme v Tichém světě publikovat videa, články, přednášky, které by mohly být zajímavé i pro cílovou skupinu portálu U21. Informace mohou učitelé využít např. v inkluzivním vzdělávání či jinde.

LETEM SVĚTEM TICHÝM SVĚTEM!

Organizace Tichý svět se zabývá péčí o lidi se sluchovým postižením, ať již ztratili sluch během života nebo se již se ztrátou sluchu narodili. Provádí osvětovou činnost a snaží se o dosažení bezbariérovosti veřejných institucí. Má celorepublikovou působnost a poskytuje sociální služby pro své klienty zdarma na deseti pobočkách po České republice. Na konzultanty Tichého světa se mohou obrátit lidé s poruchou sluchu, kteří potřebují pomoct například s vyřízením osobních dokumentů, dluhovou problematikou, ale také s nácvikem různých dovedností. Spektrum pomoci je široké, každému klientovi je nabízena individuální péče a podpora. V rámci sociálních služeb nabízí Tichý svět také aplikaci tlumočení a přepisu online Tichou linku, kterou je možné využít na mobilu, tabletu či počítači. Tichá linka je také zavedena na desítkách veřejných míst po celé republice, například v nemocnicích či na úřadech, aby usnadnila jednání neslyšícím klientům a nabídla jim možnost komunikace v jejich mateřském jazyce.

TICHÉ ZPRÁVY

Internetové zpravodajství, ve kterém se neslyšící dozvídají zajímavé zprávy a informace z domova i ze zahraničí. V týmu Tichých zpráv jsou neslyšící kameramani, střihači, moderátoři, editoři a supervizoři, kteří se každý den podílejí na jejich přípravě. Tým Tichých zpráv nabízí také překladatelské služby z češtiny do českého znakového jazyka a obráceně (webové stránky, odborné texty). Tyto překladatelské služby využívají především úřady nebo firmy, které chtějí mít své weby bezbariérové i pro neslyšící klienty.

zpravy.png

TICHÉ OSUDY

Tichý svět připravil cyklus zajímavých videí s příběhy lidí se sluchovým postižením. Cyklus pojmenovaný Tiché osudy nabízí třeba příběh Ondřeje, který ohluchl následkem nemoci a vypráví o všem, s čím se musel poprat, nebo nedoslýchavého Marka, šéfa kavárny, který vzkazuje: "Nelitujte nás!"

TICHÁ PRACOVIŠTĚ