top of page
Portret_Colour.jpg
Ondřej Maslák

Ondřej Maslák vystudoval na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci výtvarnou tvorbu se zaměřením na vzdělávání a učitelství výtvarné výchovy. Už je to ale docela dávno, a tak si nepamatuje kdy. Kde má diplom, taky neví. Výtvarné předměty vyučuje na Moravské střední škole, obzvlášť si užívá výuku dějin umění, fotografie a počítačové grafiky, ve volném čase se věnuje kresbě, klasické grafice a klasické fotografii. Má rád a hraje všechny hry, které nejsou sport. Hraní počítačových a deskových her a jejich využití ve vzdělávání bude také tématem jeho blogu. Jednou by chtěl zasadit strom, vydat knihu a umřít šťastný.

Kotva 1

Střelec na H3. Padla mi trojka, můžu do domečku. Sedmička, bereš si dvě. A když otočím tento čtvereček, najdu pod ním kus sýra a opět jsem tátu porazil v pexesu. S hrami se setkáváme od narození, jsou prvním a důležitým stavebním kamenem edukace. Při hraní šachů člověk piluje své strategické umění, v pexesu paměť, v mikádu jemnou motoriku a u Člověče nezlob se schopnost ovládnout se a nevyhodit celou hrací plochu do vzduchu. U těchto her velmi často většina populace také skončí, a to je škoda.

Dnešní doba umožňuje vybrat si z nepřeberné a pestré palety her, které mohou nejen výuku a výchovu dítěte ozvláštnit a zatraktivnit doma, ale i ve školním prostředí. Naštěstí jsou hry, ať už deskové nebo počítačové, společností přijímány stále častěji pozitivně, což já i pan Komenský s povděkem kvitujeme.

Portret_BW.jpg

Ondřej Maslák o sobě

 

 

Ondřej Maslák vystudoval na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci výtvarnou tvorbu se zaměřením na vzdělávání a učitelství výtvarné výchovy.

 

Už je to ale docela dávno, a tak si nepamatuje kdy. Kde má diplom, taky neví. Výtvarné předměty vyučuje na Moravské střední škole s. r. o. v Olomouci, obzvlášť si užívá výuku dějin umění, fotografie a počítačové grafiky, ve volném čase se věnuje kresbě, klasické grafice a klasické fotografii.

 

Má rád a hraje všechny hry, které nejsou sport. Hraní počítačových a deskových her se věnuje asi od 4 let, jejich různé prvky se snaží implementovat do výuky (asi od 27 let). Na amatérské úrovni se věnuje scenáristice, ať už herní (počítačové hry i larp), komiksové, nebo papírové na hrdiny (Dračí doupě).

 

Jednou by chtěl zasadit strom, vydat knihu a umřít šťastný.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

ucitel_21_srdce_mozek_svet_02-03.png
bottom of page