top of page

Jaké je to vlastně nevidět? | Úvodní díl podcastu
Karel Giebisch je IT specialista, redaktor, masér, bojovník za inovace. Zrak v jeho životě nehraje žádnou roli, od narození je totiž nevidomý. Jak sám říká, vše kolem sebe vnímá prostřednictvím ostatních smyslů a zrakové postižení nijak zásadně neřeší. Nepotřebuje vidět, aby mohl žít plnohodnotný život. A čím je naplněn jeho profesní život? Snaží se přispívat k odstranění bariér, které brání lidem se zrakovým postižením začlenit se do standardní společnosti, zajímá se o přínos a využití digitálních technologií, je aktivní na sítích. Má rád výzvy a je otevřen novým příležitostem. Proto také kývl na nabídku zprostředkovat učitelské komunitě a studentům pohled člověka, který nevidí a který zná řadu „fíglů“, jež mohou život bez zraku usnadnit.


Úvodní díl pořadu představuje Karla Giebische a dává nahlédnout do života a plánů autora. Dozvíte se také, proč Karel nevidí a jak ztráta zraku v nejútlejším věku (ne)ovlivnila jeho dětství a studium.


Narodil jsem se předčasně v 6. měsíci a v inkubátoru mi vyšší koncentrace kyslíku poškodila sítnici. Takže jsem přišel o zrak hned na počátku svého života.

Již nyní se můžete těšit na témata, jako je komunikace s nevidomým člověkem, orientace lidí se zrakovým postižením v prostoru nebo využívání mobilních telefonů a přístupnosti. Pokud nám napíšete, jaká témata nebo otázky vás zajímají, Karel na ně rád odpoví!


Připravila Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci pro portál Učitel21, kde také v sekci blogů najdete všechny díly pořadu Jaké je to vlastně nevidět – a více detailů k problematice života a potřeb lidí se speciálními vzdělávacími potřebami.


Autor: Karel Giebisch

Námět a spolupráce: Petra Šobáňová

Animace a znělka: Pavla Baštanová


2021


Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page