_edited.png)
V projektu vzniknou videa, přednášky nebo studijní opory nové generace. Těším se, že se nám podaří inovovat naši výuku a využít zkušenosti z on-line režimu.
Petra Šobáňová,
odborná garantka aktivity

Těším se, že nově vytvořené materiály ukážou studentům, že (nejen) matematiku lze učit zajímavě. Věřím, že pomohou budovat pozitivní vztah studentů k matematice.
Radka Dofková,
řešitelka projektu na PdF UP

Kombinace kvalitního vzdělávacího obsahu a atraktivní (audio)vizuální podoby – to jsou studijní materiály pro 21. století. Je mi ctí stát u jejich zrodu.
Jana Musilová,
odborná koordinátorka aktivity

V rámci projektu vzniknou ucelené sady videopřednášek a podpůrných videoanimací, které pomohou budoucím pedagogům při jejich profesní přípravě.
V tuto chvíli plánujeme vytvoření materiálů zaměřených na český jazyk a literaturu, mediální výchovu, didaktiku 1. stupně či předměty orientované na efektivní využívání moderních technologií ve výuce. Navážeme tak na naše vzdělávací materiály, které jsme již v minulosti vytvořili a které jsou našim studentům dostupné prostřednictvím knihovničky či samostatných youtube kanálů našich vyučujících.
Kamil Kopecký,
spoluřešitel aktivity

Níže najdete podrobné informace pro zapojené autory. Klikněte!
Sledujte e-mail, fakultní newsletter a webové stránky. Pozveme Vás!
Licence pro Vás připravujeme! Klikněte a uvidíte, co můžete získat!

Projekt byl již v září 2022 zahájen a zapojit se tedy můžete okamžitě. První odměny za vytvořené materiály budeme vyplácet ještě do konce kalendářního roku 2022. V první fázi můžete do projektu nabídnout třeba inovaci toho, co již máte, v další fázi lze vytvářet i náročnější výstupy. Zapojit se můžete také v roce 2023, přednost ale dostanou dříve přihlášení spolupracovníci nebo ti, jejichž materiály mají větší, např. celofakultní dosah.
Zapojte se raději co nejdříve!
Informace pro autory
NOVÁ ZPRÁVA!
Milé autorky a autoři, děkujeme, že pracujete na přípravě materiálů v rámci projektu Národního plánu obnovy.
S mnohými z Vás jsme začali realizovat natáčení, práce na studijních materiálech průběžně pokračují.
Slibovali jsme Vám grafické šablony, z důvodu nutnosti všechny zakázky soutěžit však nastala časová prodleva v jejich přípravě, a definitivní verzi pro Vás tedy v rukou zatím nemáme. Jakmile budou dokončeny, rádi Vám je dáme k dispozici. Vzhledem k tomu, že někteří z Vás mají již materiály hotové, případně ve fázi finalizace, prosíme Vás, abyste do nich (např. na konec prezentace nebo videa) vložili alespoň dedikaci na projekt (viz níže); pokud byste potřebovali dané prvky ještě v jiném formátu, obraťte se na nás a my Vám je dodáme. Tento typ řešení se týká těch z Vás, kteří si vše zpracováváte sami (bez zapojení štábu).
Pokud požadujete grafické zpracování svých materiálů, rukopis nám prosím zašlete co nejdříve – zpracujte ho podobně, jako byste jej odevzdávali do vydavatelství, vložení dedikace na projekt zajistíme. Rukopis by měl být po korektuře, čistý, bez úprav, obrázky nám prosím dodejte v plné kvalitě (ve formátu jpg nebo png), očíslované a umístěné ve složce zvlášť, citační normu zvolte podle zvyklostí Vašeho pracoviště.
Finální verzi materiálů posílejte na adresu koordinátorky projektu Jany Musilové – jana.musilova@upol.cz. Prosíme Vás o dodání dat, jmen všech autorů a finální anotace (obsah materiálu a informace o tom, pro kterou disciplínu nebo studijní program je určen). Zároveň Vás prosíme o sdělení, zda můžeme materiál zavěsit do on-line knihovny projektu, případně jakým způsobem budete materiál sdílet studentům.
Děkujeme Vám za spolupráci, těšíme se na Vaše výstupy!
S pozdravem za tým projektu
Jana Musilová
DEDIKACE PROJEKTU KE STAŽENÍ
4×3 PPTX 16×9 PPTX 1920×1080 PDF
ARCHIV
Milí autoři, milé autorky, Vaše zapojení je obzvlášť vítáno a bude také finančně odměněno. Protože nevíme, kolik našich kolegů a kolegyň bude mít o spolupráci zájem, prosíme, napište nám co nejdříve – i když nad zapojením teprve váháte. Rádi Vám poradíme a osobně se domluvíme!

V projektu jsme se zavázali k tomu, že vznikne balík videí a studijních materiálů k různým disciplínám vyučovaným na fakultě. Jaké to mohou být materiály? Jednoduše takové, které naši studenti potřebují a které nějakou měrou využívají digitální technologie. A které lze sdílet třeba do Moodle nebo do jiných výukových prostředí.
Jednoduše řečeno může jít o elektronickou verzi klasických skript, ale také o videa, stránky k tématům, nebo dokonce o kurzy ve virtuální realitě. Mnohé Vám během projektu nabídneme, nápady ale čekáme také od Vás!
Plánujeme, že v projektu vzniknou jak zcela nové nebo inovované studijní opory a dílčí materiály, tak také videa, minisites a jiné audiovizuální formáty, obrazově textové materiály a jiné inovativní interaktivní výukové prezentace. Důležité je, že budou studentům poskytnuty např. do katederních knihovniček a jiných webových platforem.
Typické materiály, které jsme měli při psaní projektu hlavně na mysli, jsou videopřednášky, záznamy edukativních situací, tutoriály, vymazlené prezentace nebo třeba atraktivní skripta s audiovizuálními prvky – v novém grafickém kabátě, který Vám nabídneme. Chceme, aby vznikly materiály co nejkvalitnější. Obsahově, nápadem, grafikou i technickým provedením.

Odměna se bude pohybovat různě podle náročnosti a rozsahu dodaných materiálů. Například jednodušší, převážně textové, ale obsažnější opory ohodnotíme částkou cca 10 000 Kč, složitější materiály např. v podobě zpracovaného videa k nějakému tématu oceníme honorářem 20 000 Kč; pokud půjde o celý balík vhodně strukturovaných materiálů, zaplatíme samozřejmě víc.
Běžné prezentace s komentářem oceníme menší odměnou, ale mají tu také své místo. Každopádně usilujeme o to, aby vznikly materiály kvalitní, a to i po technické stránce. A s těmi je prostě více práce. Výši Vaší odměny spolu zkrátka dojednáme podle náročnosti.
Odměna bude vyplacena formou menšího úvazku na projektu a její výši spolu dohodneme podle Vašeho plánu a náročnosti odevzdaných výstupů. Řešitelé si vyhrazují právo koncepčně vstupovat do plánovaných výstupů. Nezapomeňte s námi konzultovat!

Vaše autorské zapojení se bude lišit mírou zpracování z Vaší strany. Proč?
Jednoduše proto, že jsme různí. Někdo technologiím příliš neholduje a rád využije naši podporu, jiní jsou v tomto směru pokročilí a vše si nejraději zpracovávají sami. Někteří využijí nástroje, které Vám nabídneme a k nimž uspořádáme zaškolení.
Můžete nám tedy např. dodat celé hotové a sestříhané video, nebo si jen nachystáte podklady a náš tým Vás přijde natočit a vše zpracuje. Nebo nám dodáte jen rukopis skript s obrázky a my si s nimi pohrajeme. Graficky je zpracujeme a převedeme do různých formátů. Budeme je optimalizovat pro čtečku nebo pro mobilní zařízení.
Zkrátka Vaše podklady se budou lišit podle typu Vašich materiálů a také podle Vašich potřeb a zkušeností. Každopádně Vám v projektu poskytneme podrobnější pokyny a různé grafické šablony nebo prvky. Právě je pro Vás chystáme!
Napište nám svoje preference a potřeby!

Budeme moc rádi! Samozřejmě v každém projektu jsou finance nějak omezeny, proto čím dříve se přihlásíte, tím lépe. My ale věříme, že budeme moci podpořit všechny zájemce. Nebo aspoň většinu z Vás. I kdybychom peníze hledali z jiných zdrojů! Pokud bychom museli volit, pak dáme přednost dříve přihlášeným, a pak také tvůrcům materiálů, jejichž cílová skupina je co největší.
Třeba materiálů k disciplínám pedagogickopsychologického základu nebo k předmětům, na nichž bývají přihlášeny stovky studentů. Důležité je také podpořit studenty kombinovaného studia, jejichž studium je velmi náročné. Právě "dálkaři" si zaslouží snad největší pozornost.
Vítáme ale materiály do všech disciplín, kde je to potřeba. A budeme se snažit zapojit všechny katedry!
Náš cíl je totiž velmi důležitý: obohatit výuku, vykročit zase o kousek dál a hlavně: natočenými přednáškami a studijními materiály si uvolnit ruce a najít více prostoru pro zařazování metod, na něž jinak nezbývá čas.
Pokud se naše dílo podaří, už studenti dalších ročníků budou moci materiály využít. Těšíme se hlavně na to, jakou radost jim udělají!

Ano! I pro doktorandy a doktorandky platí vše, co je tu napsáno, jen způsob vyplacení odměny se bude lišit. Napište nám!

Nabídněte nám svou spolupráci přímo zde, vyplněním kontaktního formuláře. Formulář bude přístupný od 1. října 2022 do 28. února 2023. Napište nám o svých plánech a my se Vám ozveme zpět!
Příjem přihlášek byl uzavřen.
PŘICHYSTALI JSME PRO VÁS ZAJÍMAVÁ ŠKOLENÍ! VYBERTE SI Z AKTUÁLNÍ NABÍDKY!
JAK SE MOHOU ZAPOJIT STUDUJÍCÍ?
Informace pro studenty a studentky průběžně doplňujeme. Již brzy se na této stránce dozvíte, jak se dál zapojit nebo jaké licence jsme pro Vás zajistili!
TŘEŠNIČKA NA PROJEKTOVÉM DORTU?
LICENCE A NÁSTROJE ZDARMA PRO UČITELE A STUDENTY PdF UP!
Tuto část stránky průběžně doplňujeme. Dozvíte se zde, jaké digitální nástroje jsme pro Vás připravili a jaké licence můžete zdarma využít jako pedagogové nebo jako studující.
První z nich je... OrgPad!
Jak získat licenci OrgPad na rok zdarma?
Pokud jste akademičtí pracovníci PdF UP, svůj balíček si vyzvedněte u své sekretářky nebo u členů týmu (viz kontakty níže). Balíček bude k dispozici od října 2022.
Pokud jste studenti Univerzity Palackého, stačí se zaregistrovat svou školní adresou něconěco@upol.cz.
Klikněte na banner!

Už jste vyzkoušeli OrgPad? Umožní vám jednoduše vytvářet webové stránky a zajímavé myšlenkové mapy. V OrgPadu mohou studenti třeba vytvářet svoje seminární práce. Tak jej využila Petra Šobáňová v didaktice, kde studenti vytvářeli svoje vlastní pedagogické úložiště inspiračních zdrojů.
V OrgPadu můžete například vytvořit souhrn doporučené literatury k předmětu nebo prezentovat publikace svého týmu. Podívejte se, jak OrgPad využil Kamil Kopecký. Klikněte a uvidíte, jaké tiskoviny v posledních letech vytvořil jeho tým!
Jak získat nástroj Padlet na rok zdarma?
Pokud jste akademičtí pracovníci PdF UP, svůj balíček si vyzvedněte u své sekretářky nebo u členů týmu (viz kontakty níže). Balíček bude k dispozici od října 2022 v počtu 100 ks. Vzhledem k tomu, že počet licencí pro učitele je omezen, prosíme, aby se o ně hlásili jen vážní zájemci. Ať se licence dostanou k těm, kdo je využijí!
Pokud jste studenti PdF Univerzity Palackého, licenci máte na rok zdarma. Brzy Vás zde budeme informovat, jak se k ní dostanete.


V Padletu můžete například vytvořit nástěnku pro své předměty nebo prezentovat publikace svého týmu. Do nástěnky mohou studenti odevzdávat svá portfolia z praxe, mohou si je komentovat a sdílet své zkušenosti. Podívejte se, jak Padlet pro svou výuku využívá třeba Petra Šobáňová! Nahlédněte do její výuky!
Jak získat nástroj Prezi na rok zdarma?
Pokud jste akademičtí pracovníci PdF UP, svůj balíček si vyzvedněte u své sekretářky nebo u členů týmu (viz kontakty níže). Balíček bude k dispozici od října 2022 v počtu 100 ks. Vzhledem k tomu, že počet licencí pro učitele je omezen, prosíme, aby se o ně hlásili jen vážní zájemci. Ať se licence dostanou k těm, kdo je využijí!
Tento nástroj bohužel k dispozici pro studenty není. Zkusíme to dojednat příště! K dispozici je alespoň zkušební verze.


Jak vytvořit v Prezi zajímavou prezentaci? Pro svůj projekt, na konferenci nebo do výuky? Podívejte se na tutoriál!
Jak vytvořit v Prezi zajímavé video s prvky, jež využíváme v prezentacích? Podívejte se na tutoriál!