top of page
_MG_0665.jpg
Lucie Ulrichová

Zkuste na chvíli zavřít oči a zakrýt si uši. Na okamžik nevidět a neslyšet. Nepříjemný pocit, že? Pro Lucii je to ale realita, s níž musí denně zápolit. Její život totiž od dětství ovlivňuje Usherův syndrom, kombinované postižení zraku a sluchu. Pokud byste ji ale potkali ve dne na ulici, na první pohled na ní její postižení nepoznáte. Slyšet jí pomáhají naslouchadla, při komunikaci odezírá a zrak ji zrazuje hlavně v šeru. Na svém blogu se tato sympatická absolventka pedagogické fakulty podělí o své životní zkušenosti a představí se nám také jako editorka Tichých zpráv, maminka a manželka. Jak říká: "Ráda vás nechám nahlédnout do svého života."

Horší to začíná být se šerem. Za velkého šera a tmy prostě nevidím a s těžkou nedoslýchavostí je to kombinace „za všechny prachy“. Člověk je zvyklý na svoji soběstačnost, ale za určitých podmínek jí není schopen ani částečně. A nechce se jí vzdát.

Pokud byste mě potkali ve dne na ulici, na první pohled – a možná ani na druhý pohled – nepoznáte, že mám problém s očima a sluchem. Proto říkám, nikdy nic není tak, jak se na první pohled zdá.

_MG_6079.jpg

Lucie Ulrichová o sobě

 

Jmenuji se Lucie Ulrichová, jsem absolventkou bakalářského studia Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Nyní pracuji jako editorka v Tichých zprávách.

 

Miluji rodinu, jaro a léto, přírodu, vycházky a – dokud to bude ještě možné – budu jezdit na kole. Splnil se mi jeden z mých životních snů a to, že mám dva zdravé syny, manžela a krásný život i přesto, že životem se mnou kráčí handicap, který není úplně jednoduchý. Jde o Usherův syndrom, kombinované postižení zraku a sluchu. Řekla bych postižení dvou nejdůležitějších smyslů v životě člověka.

 

Pokud byste mě ale potkali ve dne na ulici, na první pohled – a možná ani na druhý pohled – nepoznáte, že mám problém s očima a sluchem.

„Nikdy nic není tak, jak se na první pohled zdá,“ říkám často lidem, kteří se ptají, jak je to možné. Ano, velmi často bojuji svůj vnitřní boj o to, že jsem přece normální jako každý jiný člověk. Zajímá vás, jak to tedy je? Ráda vás nechám nahlédnout do svého života. Krásné počtení přeji! 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

ucitel_21_srdce_mozek_svet_02-03.png
bottom of page