top of page
Regína Oczková

Vystudovala speciální pedagogiku – logopedii a už během studií se věnovala lidem s mentálním postižením. Práce s nimi ji nakonec oslovila více než logopedie. Jak Regína sama říká, jejich upřímná radost z každé maličkosti je nakažlivá. Po státnicích působila jako asistentka pedagoga ve speciální škole, poté, již jako učitelka, v mateřské škole pro děti s PAS. Nyní je na rodičovské dovolené s téměř tříletou dcerou, což jí úplně změnilo pohled jak na školství, práci v tomhle oboru, tak na rodiče dětí, s nimiž se setkává. To bude také hlavním tématem jejího blogu, který nabídne osobní zpověď a bude také o tom, jak maminky přicházejí o iluze a čekají na zázrak. Aneb jak to vypadá, když se učitelka stane mámou.

Kotva 1

Téma mého blogu? Osobní zpověď, jak mateřství ovlivnilo mou osobu jako učitelku, čím mě tahle zkušenost obohatila do praxe, ale bude to také o tom, jak maminky přicházejí o iluze a čekají na zázrak. Aneb jak to vypadá, když se učitelka stane mámou.

Stále mě zajímalo, jak funguje celý koloběh, kterým si projdou rodiče dětí s diagnózou mentální postižení nebo autismus.

IMG_8853.jpg

Regína Oczková o sobě

 

 

Pocházím z Opavska v Moravskoslezském kraji, vystudovala jsem speciální pedagogiku – logopedii v Brně.

 

Během studií jsem jezdívala jako vedoucí na letní tábory pro osoby s mentálním postižením, a už tehdy mě tohle téma oslovilo více než logopedie. Jejich upřímná radost z každé maličkosti je nakažlivá. Po státnicích jsem působila jako asistentka pedagoga ve speciální škole, poté, již jako učitelka, v mateřské škole pro děti s PAS. To byla náročná, ale velmi cenná zkušenost. Stále mě zajímalo, jak funguje celý koloběh, kterým si projdou rodiče dětí s diagnózou mentální postižení nebo autismus. Začala jsem tedy pracovat jako poradenský pracovník ve speciálně pedagogickém centru. Měla jsem více času na individuální práci s dětmi a jejich rodiči, ale také přibylo administrativních úkonů.

 

V současné době jsem na rodičovské dovolené s téměř tříletou dcerou, což mi úplně změnilo pohled jak na školství, práci v tomhle oboru, tak na rodiče dětí, se kterými se setkávám. To bude také hlavním tématem mého blogu. Osobní zpověď, jak mateřství ovlivnilo mou osobu jako učitelku, čím mě tahle zkušenost obohatila do praxe, ale bude to také o tom, jak maminky přicházejí o iluze a čekají na zázrak. Aneb jak to vypadá, když se učitelka stane mámou.

Kotva 1
Kotva 2

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

ucitel_21_srdce_mozek_svet_02-03.png
bottom of page