top of page
E40A9837.jpg
Nikola Havránková

Nikola Havránková je studentkou učitelství českého jazyka a literatury spolu se speciální pedagogikou, k němuž si přidala studijní obor speciální pedagogika – dramaterapie. Zároveň je milovnicí surikat, cestování a knih. Ráda se vrhá do dobrovolnictví, tráví čas s přáteli, poznává nová místa a diskutuje o různých tématech. Během studia našla v Olomouci nové přátele, zážitky, zkušenosti. Ve svém blogu se bude věnovat tématu studentského cestování, strastem studentského života a všem možným tématům, které studenty speciální pedagogiky a učitelství nenechávají chladné.

Kotva 1

Největším přínosem mých článků bude rozmanitost, autentičnost a zprostředkování pohledu obyčejného studenta. Chtěla bych zde vytvořit inspirativní místo pro všechny studenty, budoucí i současné.  

Snažím se přijít na to jak se efektivně učit a jak efektivně učit ostatní, zajímám se o literaturu – dětskou, současnou, ale i klasiku, ale hlavně o témata rovnocennosti, inkluze a hodnoty lidského života. 

E40A9837.jpg

Kdo je Nikola Havránková?

 

Nikola Havránková třetím rokem studuje na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci dva obory: speciální pedagogiku – dramaterapii a český jazyk se zaměřením na vzdělání spolu se speciální pedagogikou pro 2. stupeň ZŠ a SŠ.

 

A proč se rozhodla blogovat? Na naší výzvě, v níž jsme hledali bloggery z řad studentů, se jí líbilo, že vyzývá všechny studující k tomu, aby se projevili a aby přiblížili ostatním život fakulty. Vždyť ten je z velké části tvořen právě studenty!

 

Sama se považuje za aktivní studentku, i když aktuálně se soustředí hlavně na povinnosti spojené s ukončováním bakalářského studia. Přesto má chuť sdílet a využít své zkušenosti.

 

V prvním ročníku byla součástí univerzitního časopisu Helena v krabici, kde přispívala do rubriky Student´s life. Do svých zájmů řadí psaní si do šuplíku, dobrovolnictví, cestování, zajímá se o možnosti seberozvoje, snaží se přijít na to, jak se efektivně učit a jak efektivně učit ostatní. Zajímá se o literaturu – dětskou, současnou, ale i klasiku, ale hlavně o témata rovnocennosti, inkluze a hodnoty lidského života. 

Ve svém blogu bude psát o dobrovolnické zkušenosti v Kanadě a Skotsku, o zkušenostech z pracovní stáže v české škole ve Velké Británii nebo ze stáže u divadla Aldente, kde se zapojují herci s Downovým syndromem. Psát bude možná také o práci osobního asistenta nebo o tom, jaké to je studovat dva obory najednou. Tematizovat bude také dramaterapii, která jí přinesla do života mnoho nového a dobrého. Své příspěvky bude pojímat jako zamyšlení a úvahy nad určitými tématy a svými zážitky.

nahoru

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

ucitel_21_srdce_mozek_svet_02-03.png
bottom of page