top of page
2F0B7BB1-A58A-4630-9D50-B5BEB99ACEDD.jpeg
Benjamin Levíček

Benjamin je dalším z bloggerů, kteří nám pomáhají připravit studentky a studenty učitelství na inkluzi tím, že sdílejí své postřehy a zkušenosti ze života s postižením. Benjamin se potýká nejen se zrakovým znevýhodněním, ale i s diabetem – a jak říká, snaží se vést plnohodnotný život a předávat druhým radost z něj. Je teprve studentem gymnázia, ale už toho stihl hodně: je skvělým muzikantem, rád píše, cestuje a věnuje se digitálním technologiím. Jak slibuje, čtenáři se mohou těšit na články o slastech a strastech nevidomého diabetika v běžných situacích: ve škole, při cestování nebo třeba v restauracích a kavárnách.

Nahoru

V mém blogu se dočtete o tom, jaké je studium a fungování nevidomého žáka v kolektivu běžných lidí. Psát budu také o tom, jak mohu skloubit zrakové znevýhodnění, diabetes a technologie.

Nejdůležitější je komunikace. Občas se mi stalo, že jsem se nedokázal zapojit do nějaké hry se spolužáky nebo obecně do chodu třídy. Jakmile jsem ale přišel za někým z učitelů či kamarádů a začal problém aktivně řešit, dospěli jsme k řešení. Jasně, jako nevidomý student si se spolužáky fotbal prostě nezahraji, to však neznamená, že nelze vymyslet nějakou alternativu.

A51834E7-EDC7-47FC-B01E-A4DF0E8CD41D.jpeg

Benjamin Levíček o sobě

 

 

Přestože se potýkám nejen se zrakovým znevýhodněním, ale i s diabetem, snažím se vést plnohodnotný život a předávat druhým radost z něj. Zbožňuji poznávání nových míst i věcí, jsem milovníkem kávy a příliš neumím odpočívat.

 

V současné době studuji Cyrilometodějské gymnázium v Brně, od září 2021 nastupuji do 6. ročníku. Nejraději mám humanitní předměty a jazyky, složitější počty mi jsou tedy spíše cizí.

 

Mezi mé záliby a koníčky patří hra na příčnou flétnu a housle, provozování showdownu, což je stolní tenis pro nevidomé, a také fotbalu pro nevidomé. Kromě toho mne velice naplňuje psaní, věnuji se IT a také článkům o cukrovce.

 

V mém blogu se dočtete o tom, jaké je studium a fungování nevidomého žáka v kolektivu běžných lidí, i to, jak mohu skloubit zrakové znevýhodnění, cukrovku a technologie. Těšit se můžete i na slasti a strasti nevidomého diabetika v běžných situacích, při cestování nebo třeba v restauracích a kavárnách.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

ucitel_21_srdce_mozek_svet_02-03.png
bottom of page