top of page

Žáci letos mohou na příměstské tábory zdarma

Aktualizováno: 21. 6. 2021Deset letních kempů ve formě příměstských táborů pro žáky základních škol. To je novinka Centra celoživotního vzdělávání Pedagogické fakulty UP pro nadcházející léto. Vzhledem k tomu, že fakulta na uskutečnění těchto kempů získala dotaci Ministerstva školství a mládeže ČR, nabízí je žákům zcela zdarma.


Cílem letních kempů je umožnit žákům základních škol zúčastnit se pestrých volnočasových aktivit popularizačně-naučnou formou. Olomoucká pedagogická fakulta se jejich prostřednictvím tak snaží posílit zájem a motivaci žáků ve zvyšování vědomostní úrovně nad rámec školních vzdělávacích programů. Letní kempy také reagují na výzvu MŠMT a měly by pomoci snížit nerovnosti v přístupu ke vzdělávání v důsledku epidemie covidu-19.


„Naše kempy koncipované jako příměstské tábory mají za cíl podpořit zejména ty děti, které jsou nejvíce ohroženy výpadkem ze vzdělávání a kolektivů. Z hlediska poskytnuté podpory MŠMT je nabídka cílena na děti ze socioekonomicky slabších podmínek. Právě pro tyto žáky může být totiž letní kemp jedinou příležitostí pro zlepšení jejich vlastní pohody a duševního zdraví,“ uvedla za pořádající Centrum celoživotního vzdělávání PdF UP jeho vedoucí Alena Opletalová. Dodala, že na realizaci kempů se letos podílejí také studenti fakulty pod vedením odborných pracovníků pracovišť. Konkrétně se jedná o Ústav pedagogiky a sociálních studií, Ústav cizích jazyků, Ústav speciálněpedagogických studií, katedru primární a preprimární pedagogiky, katedru technické a informační výchovy a katedru výtvarné výchovy.


Nabídka příměstských táborů pro žáky základních škol zahrnuje Příměstský tábor UPík, Týden zážitkového vzdělávání s Ústavem cizích jazyků, 3D tisk + CNS laser + Arduino = živé modely. Od myšlenky k funkčnímu modelu, Sportuj s námi na stUPce, Sherlock Holmes, TechCamp, Univerzita prvního věku aneb Cheer UP, Letní DJ kemp, Prázdniny jinak, Capulus Botanici aneb Adéla ještě nevečeřela. Po ukončení kempu obdrží jeho účastníci certifikáty o absolvování. Více ZDE.


Autor: Milada Křížková Hronová

Repro: Žurnál UP

Comments


bottom of page