top of page

Brána do studia aneb jak vytvořit účet v portálu upol?

Kdybyste neměli do začátku vědět nic jiného než tohle, pak to postačí, abyste mohli začít. O čem je řeč? No přece o vašem přístupu do centrálního mozku celé univerzity, do portálu Univerzity Palackého.Náš portál https://portal.upol.cz je systémem různých univerzitních aplikací, kam se budete hlásit vlastně neustále. Právě na tomto portále budete řešit většinu záležitostí spojených se studiem: budete tam hledat informace, najdete tam vstup do systému studijní agendy (tedy do Stagu), budete si tam zapisovat předměty do rozvrhu nebo se hlásit na termíny zápočtů a zkoušek. Portál toho ale nabízí mnohem víc: třeba vstup do Moodlu, plány univerzitních budov, vstup do diskusní platformy UP reflexe nebo přístup k Office 365.


Jak se tedy do tohoto království dostat?


Nejprve je třeba zadat vaše uživatelské jméno. To je k nalezení ve vaší elektronické přihlášce ke studiu (prihlaska.upol.cz) v sekci Osobní údaje. Zde je také uveden odkaz, pomocí nějž je nutné nastavit své počáteční heslo.


Po zápisu ke studiu Vám byla do 2 dnů tato informace také zaslána na osobní mail uvedený v e-přihlášce.


Podrobný návod, jak vytvořit přístup do Portálu UP, najdete na https://wiki.upol.cz/upwiki/Portal.


Na UPwiki najdete návody na vše, co se týká univerzitních technologií a systémů, třeba na nastavení WIFI sítě na Vašich mobilních zařízení.Po získání přihlašovacích údajů je možné přihlásit se do Portálu – rozcestníku, který vás nasměruje na vámi požadovanou aplikaci. V pravém horním rohu obrazovky se student přihlašuje přiděleným jménem a heslem.Po přihlášení se do Portálu se objeví jednotlivé aplikace – v podobě „dlaždic“. Najdete zde i dlaždici STAG, ve které si vytváříte rozvrh.


Hodně štěstí!

235 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Kommentarer


bottom of page