top of page

Pozvání na workshopy, které vám usnadní studium na výšce!

Aktualizováno: 4. 11. 2022

Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v rámci adaptačních aktivit přichystala cyklus workshopů, které (nejen) novým studentkám a studentům usnadní studium na vysoké škole. Praktické a neformální workshopy povede sympatický influencer Honza Kohut, který již řadu let tvoří úspěšné stránky jakserychlenaucit.cz, které již oslovily více než milion studentů.Jan Kohut natáčí videa, píše články a věnuje se přednášení o efektivním učení. Jak s oblibou říká, opravdu každý se může učit rychle a efektivně. Stačí jen vědět, jak na to. Nejsme totiž limitováni jen naším nadáním nebo IQ, ale mnohdy spíše technikami a metodami, jež při učení používáme. Učení je zkrátka dovednost, kterou si může každý osvojit – a která je nezbytná pro úspěšné studium na výšce. Přihlaste se na naše workshopy a naučte se, jak se správně učit! Workshopy jsou studenty a studentky PdF UP zdarma, je ale třeba se předem registrovat. Workshopy se uskuteční v říjnu a listopadu a je možné absolvovat všechny, nebo si vybrat jen některý. Pokud budou volná místa, kurzy mohou využít také studenti ostatních fakult UP. Informace naleznete i na webu PdF a podá vám je také Vojtěch Češík. Využijte této skvělé nabídky!Workshop Jak přestat prokrastinovat

17. 10. 2022 od 17:00 do 19:00 hod. v učebně P6 (přízemí hlavní budovy)

Asi ten pocit znáte, víte, co máte přesně udělat, uvědomujete si, jak moc je to důležité, ale i tak to neuděláte. Prokrastinujete... Naštěstí existují ověřené postupy, které vám pomohou prokrastinaci překonat. Na workshopu se naučíte lépe pracovat se svou myslí, abyste se vyhnuli nejzávažnějším spouštěčům chorobného odkládání povinností na později. Zjistíte, jak najít svou vnitřní motivaci. Jakmile rady aplikujete, prokrastinace a lenost už nebude takový problém a vy se dokážete učit nebo pracovat na podstatných věcech, kdykoliv si zamanete. Workshop vám pomůže, i pokud jste už četli knížku Konec prokrastinace nebo viděli spoustu motivačních videí na YouTube, uslyšíte totiž o technikách, o kterých se jinde moc nemluví a nepíše. Registrace zde.

Osnova: Proč prokrastinujeme? Metody, které ti pomohou s prokrastinací zatočit z dlouhodobého hlediska Tipy, které ti pomohou prokrastinaci překonat právě teď Jak vytrénovat svou silnou vůli Jak si vybudovat pozitivní návyky Cíle: Účastníci budou po skončení vybaveni více než 10 ověřenými metodami, které jim pomohou zatočit s prokrastinací;

Donutí se k učení s daleko větší pravděpodobností; Vydrží se učit delší dobu; Najdou svoji vnitřní motivaci.


Přednáška Uč se chytřeji, ne více! Aneb vědecky ověřené metody efektivního učení

31. 10. 2022 od 15:00 do 16:30 hod. ve velké aule


Věděli jste, že většina studentů používá při studiu neefektivní metody učení? Používání špatných metod nás stojí spoustu času, zbytečně vynaloženého úsilí, stresu nebo získání lepších známek.


Všichni máme velký potenciál, téměř kdokoliv se může učit velmi rychle a efektivně, „jenom“ je potřeba používat mozek správně, abychom tento potenciál dokázali odemknout. Na přednášce vás Honza naučí to, co vám zřejmě ve školách zapomněli říct, a to jak se učit správně v souladu s fungováním naší mysli.


Konkrétně se na přednášce dozvíte o metodách učení, které jsou mezi studenty velmi populární, ale z vědeckých studií o nich víme, že nefungují vůbec dobře. Hlavní pozornost však bude věnována postupu efektivního učení. Na samotném konci dostanete tipy na aplikace a nástroje, které vám pomohou uplatnit probírané principy efektivního učení v praxi.

Pozn.: Studentky a studenti registrovaní na workshopy Honzy Kohuta se přednášky nemusí účastnit, protože na ni zazní podobné informace jako na workshopech.


Workshop Jak se efektivně učit

31. 10. 2022 od 17:00 do 19:00 hod. v seminární místnosti (přízemí hlavní budovy u malé auly)

Jak prokazuje celá řada vědeckých studií, existuje obrovský rozdíl mezi tím, jak se většina studentů učí a co ví současný vědecký výzkum o tom, jak se učit efektivně a rychle. Většina studentů neúčinným studiem ztrácí spoustu času, stresují se, nebo nedosahují tak dobrých výsledků, jak by mohli. Jsem přesvědčen, že kdokoliv se může učit efektivně a rychle, když zná ty správné způsoby. Na vrozené inteligenci nebo nadání záleží mnohem méně, než si myslíte. Co opravdu ovlivňuje, jak rychle se učíte, jsou používané metody učení. Na workshopu se naučíte používat nejlepší postupy pro přípravu na zkoušky na vysoké škole. Rady a tipy jsou založeny na aktuálním vědeckém výzkumu. Registrace zde.

Osnova:

Jak kvalitně vložit vědomosti do paměti Aktivní učení Rozložené učení Efektivní opakování pro uložení vědomostí do dlouhodobé paměti Jak si pamatovat "nezapamatovatelné"

Tipy pro organizaci a plánování studia Několik vědecky ověřených "hacků" pro lepší paměť Cíle:


Dozvíte se o největších mýtech při učení, které vás stojí spoustu času a vynaložené energie. Seznámíte se s nejdůležitějšími vědecky ověřenými principy efektivního učení. Dovedete se na studium intenzivněji koncentrovat bez vyrušení a rozptýlení. Naučíte se vědomosti silně "zakódovat" do paměti. Zjistíte, co je to aktivní a rozložené učení a jak na to. Po skončení budete naprosto přesně vědět, co dělat při učení jinak a čemu se vyhnout.Workshop Jak si dělat kvalitní a zapamatovatelné poznámky

14. 11. 2022 od 17:00 do 19:00 hod. v seminární místnosti (přízemí hlavní budovy u malé auly)


Psaní poznámek je jednou z nejoblíbenějších metod učení mezi studenty. Bohužel většina lidí se při vytváření poznámek dopouští velké spousty chyb, které mají za následek horší zapamatování a porozumění studované látce. Na workshopu se dozvíte, jak si psát poznámky efektivněji, aby vám toho zůstalo více v paměti a měli jste kvalitní studijní materiál, ze kterého se posléze můžete učit. Registrace zde.

Cíle:


Dozvědět se o důležitých zásadách při tvorbě kvalitních a zapamatovatelných poznámek;

Zjistit, jak správně používat zvýrazňovače (pokud člověk neumí zvýrazňovače používat je to velmi neefektivní);

Umět si vytvářet kvalitní poznámky při výuce;

Umět si dělat kvalitní poznámky při domácím studiu;

Vědět, jestli je lepší psát si poznámky rukou, na počítači, nebo na tabletu;

Znát a umět používat různé typy poznámek podle typu studované látky;

Vědět o moderních aplikacích, které pomohou s tvorbou poznámek;

Naučit se poznámky propojit s dalšími metodami učení.Workshop Používání moderních aplikací pro zjednodušení studia

28. 11. 2022 od 17:00 do 19:00 hod. v seminární místnosti (přízemí hlavní budovy u malé auly)

Před obrazovkami našich mobilů a notebooků prosedíme každý den spoustu času. Moderní technologie však nejsou pouhým vyrušením a rozptýlením, které by nás odtrhávalo od důležité práce. Existuje celá řada užitečných aplikací, které mohou studentům značně usnadnit studium. Na workshopu se naučíte dobře pracovat s aplikací Anki, která vám pomůže uložit do paměti složité informace. Anki je program pro učení se kartiček se zabudovaným systémem "chytrého opakování". Rovněž budete seznámení s oblíbenou aplikací Notion, ukážeme si, jak vám může při studiu pomoct s učením, plánováním, organizací nebo poznámkami. Na konci workshopu vás seznámím ještě s dalšími užitečnými aplikacemi pro studenty. Registrace zde.

Cíle:


Naučit studenty pracovat s programem Anki (učení se s kartičkami, které je založeno na principu "chytrého opakování", tj. vědomosti dostanete do paměti za co nejkratší čas);

Naučit studenty používat webovou aplikaci Notion (organizace studia, opakování, poznámky, úkoly, kalendář);

Seznámit studenty s dalšími aplikacemi, které jim mohou usnadnit studium;

Aplikace pro myšlenkové mapy, cloudová úložiště, aplikace pro chytré poznámky, blokátory vyrušení, soustředěné psaní, hudba pro mozek a další...

Ideálně si na workshop přineste svůj notebook.


1 208 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše