top of page

Naučte se pečovat o svůj hlas a zbavte se hlasové únavy

Srdečně vás zveme na Seminář hlasové výchovy, který proběhne v prostorách Pedagogické fakulty UP. Seminář povede Pavla Sovová, lektorka hlasové a řečové výchovy, absolventka PdF UK a dramatického oddělení Konzervatoře Jaroslava Ježka a ředitelka Základní umělecké školy Chrást.Na co se účastníci mohou těšit? „Obsah dílny bude věnován prevenci hlasových poruch a předcházení hlasové únavě. Aktivity a cvičení budou v souvislosti s hlasem zaměřeny na všechny faktory, které tvorbu hlasu ovlivňují, a to: dech, tělo, rezonance, výslovnost, vnitřní prožívání, sociální kontext. Účastníci budou mít možnost nejen načerpat teoretické poznatky z dané oblasti, ale také dostanou možnost vše si prakticky vyzkoušet,“ přiblížila náplň kurzu Pavla Andrysová z Ústavu pedagogiky a sociálních studií PdF UP.


Akce je primárně určena pro studenty PdF UP, akademické pracovníky a učitele z praxe a celkem se skládá ze tří na sebe navazujících částí. První část proběhne již 19. října 2023, další následují 22. února a 21. března 2024, a to vždy od 14 do 17 hodin. Přesné místo konání bude účastníkům upřesněno.


Obsah dílny bude věnován prevenci hlasových poruch a předcházení hlasové únavě. Aktivity a cvičení budou v souvislosti s hlasem zaměřeny na všechny faktory, které tvorbu hlasu ovlivňují, a to: dech, tělo, rezonance, výslovnost, vnitřní prožívání, sociální kontext. Účastníci budou mít možnost nejen načerpat teoretické poznatky z dané oblasti, ale také dostanou možnost vše si prakticky vyzkoušet.

„Seminář je určen pro všechny, kdo pracují s hlasem, cílem je dopomoci účastníkům k výrazuschopnému a současně hygienickému hlasovému projevu, což je nezbytná dovednost všech pedagogů a budoucích učitelů. Lektorka vychází z psychosomaticky pojaté hlasové výchovy, která je rozvíjena na Katedře autorské tvorby a pedagogiky pražské DAMU,“ dodává Pavla Andrysová.


Kapacita kurzu je omezená a pro účast je nutné se registrovat. K registraci využijte registrační formulář, který naleznete zde.


Text: redakce U21

Foto: zus-chrast.cz

Comments


bottom of page