top of page

Odhalte tajemství na dalším ročníku Noci vědců

Přijďte se již tento pátek podívat na Noc vědců, do které se tradičně zapojuje i Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci! Bohatý program, jehož letošním tématem je Tajemství, připravila celá řada fakultních pracovišť.Umělá inteligence, digitální technologie, ale také mateřství, udržitelnost, řemeslné aktivity nebo včelařství – to jsou jen některá témata, na která se v rámci letošního ročníku Noci vědců můžete těšit. Akce plná vzdělávacích her, nových poznatků a zábavy proběhne v pátek 6. října 2023 od 17 hodin v prostorách hlavní budovy PdF UP na Žižkově náměstí.


Jak uvádí koordinátor Noci vědců na PdF UP Jiří Dostál, do přípravy programu se zapojily téměř všechny katedry, ústavy a další pracoviště fakulty, což je zárukou pestrého programu, ze kterého si vybere opravdu každý. Návštěvníci všech věkových kategorií tak budou moci nahlédnout pod pokličku tajemství ze všech možných oblastí (biologie, technika, společenské vědy, zdravověda, matematika, cizí jazyky…) a úhlů pohledu. Pro děti je připravena již tradiční soutěž s cenami.


Do přípravy programu se zapojily téměř všechny katedry, ústavy a další pracoviště fakulty, což je zárukou pestrého programu, ze kterého si vybere opravdu každý. Návštěvníci všech věkových kategorií tak budou moci nahlédnout pod pokličku tajemství ze všech možných oblastí (biologie, technika, společenské vědy, zdravověda, matematika, cizí jazyky…) a úhlů pohledu.

Popularizační událost Noc vědců vznikla z podnětu Evropské komise v roce 2005 s cílem ukázat široké veřejnosti, že věda není nudná, naopak že odborníci na vědeckých pracovištích dělají práci přínosnou všem. Olomouc se na mapu míst, kde se Noc vědců koná, přidala v roce 2011, od té doby patří k nejoblíbenějším akcím pro veřejnost, které Univerzita Palackého pořádá. Návštěvnost programu se pohybuje kolem 6000 lidí.


Kompletní program Noci vědců 2023 na Pedagogické fakultě UP naleznete na webových stránkách Noci vědců.


Text: redakce U21

Foto: Lukáš BlokšaComments


bottom of page