top of page

Jiří Chovanec | Katedra matematiky


Když se Ti něco nelíbí, nestěžuj si. Udělej něco pro to, aby sis stěžovat nemusel!“


Jiří Chovanec


„Někomu může být matematika nepřítelem už od základní školy. To v mém případě naštěstí neplatí. Nikdy jsem s ní problémy neměl, a už na střední škole jsem zjistil, že vynikám v pomoci spolužákům s učivem. Toto zjištění byl asi první podnět, proč jsem se rozhodl studovat na pedagogické fakultě. Při volbě oboru tedy byla matematika jasná volba stejně jako informační výchova, kterou jsem studoval už na střední průmyslové škole.


Přesto, že vysoká škola je něco nového a neznámého, díky Seznamováku Univerzity Palackého a pobytu na kolejích jsem se seznámil s mnoha novými přáteli napříč fakultami, což mi pomohlo získat informace o studiu a zaplnit volný čas. Spoustu nových tváří jsem také poznal díky mé zálibě ve fotbalu a volejbalu, ale také díky občasnému „nočnímu životu“, který je v Olomouci velmi bohatý a oblíbený.


Mým hlavním cílem budoucího učitele je učit matematiku tak, aby v ní žáci viděli souvislosti, a nemuseli se jen vše strojově učit, což jsem vždy nesnášel. Věřím, že propojení s informačními technologiemi a zavedením moderních trendů do výuky zvedne jak zájem, tak kvalitu vzdělání žáků. Tyto technologie mohou žákům značně ulehčit jejich přípravy do školy, bohužel je však velké množství využívá pouze pro účely zábavy a tudíž neví, jak by si mohli zjednodušit studium. Pokud tedy i vy vidíte nedostatky v systému vzdělávání a nebojíte se práce s lidmi, pojďte studovat na učitele a pomozte tyto chyby odstranit!“


Foto: Jakub Konečný

11 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page