top of page

Svět médií v 21. století: Martin Rota

Už tuto středu přivádí cyklus Svět médií v 21. století realizovaný katedrou českého jazyka a literatury Pedagogické fakulty Univerzity Palackého a jejím Centrem prevence rizikové virtuální komunikace na fakultu dalšího zajímavého hosta z české mediální scény.Martin Rota náleží k vlivným českým youtuberům a vloggerům. Veřejnosti je znám svými kritickými a popularizačními videi. Mezi youtubery vyniká svou bezprostředností a černým humorem, který uplatňuje i při komentování svých zdravotních obtíží. S vtipem sobě vlastním umí reagovat jak na otázku „proč máš berle?“ (viz starší cyklus videí „Ptejte se Martina“ na kanále Naprosto Retardovaný), tak na dotazy týkající se amputace jeho nohy. Přes svůj handicap zdolal africkou horu Kilimandžáro a nejvyšší ruskou horu Elbrus, na YouTube zase zdolal metu statisícových odběrů a zhlédnutí.


Na YouTube Martin Rota vytvořil hned několik úspěšných kanálů; z poslední doby jmenujme např. Vědecké kladivo. Z nejzajímavějších dílů tohoto vzdělávacího a popularizačního kanálu vznikla i kniha určená dětem a mládeži.


Martin Rota se angažuje nejen v oblasti vzdělávání, ale vyslovuje se také k celospolečenským problémům – viz například jeho videa o udržitelném rozvoji nebo politických tématech. Martina Rotu najdete i na dalších sociálních sítích, kde oslovuje statisíce lidí. Také proto jej časopis Forbes zařadil mezi 77 nejvlivnějších Čechů. Kromě natáčení videí se věnuje rovněž charitativním aktivitám a cosplayerství.


Beseda bude tradičně streamována prostřednictvím Youtube. Dotazy Martinu Rotovi bude možné pokládat jak naživo, tak on-line, a to prostřednictvím platformy Slido.


Text: redakce U21

Grafika: redakce U21

Comments


bottom of page