top of page

Vyplňte dotazník a podpořte udržitelnou mobilitu v rámci univerzity

Jak se dopravujete na Univerzitu Palackého? A jste s touto dopravou spokojeni? Co vám vyhovuje? A co a by bylo vhodné zlepšit? Právě na tyto dotazy hledá univerzita prostřednictvím dotazníku odpovědi s cílem zmapovat a učinit dopravu pro své zaměstnance a studenty komfortnější.Udržitelná mobilita znamená využívat pro své cesty takové varianty dopravy, které jsou vstřícné k životnímu prostředí, veřejnému prostoru a kvalitě života. Jedná se zejména o aktivní módy dopravy (pěšky, na kole) nebo hromadnou dopravu. Protipólem je individuální automobilová doprava, a to včetně elektromobility.


Jak se dopravuješ na UP? Pomoz výzkumu i ty a vyplň nejpozději do 15. února dotazník!


„Naším cílem je podpořit udržitelnou mobilitu v rámci univerzity a reagovat na náměty studentů a zaměstnanců, aby byly cesty komfortnější. Účastí, tedy vyplněním dotazníku, respondenti přispějí ke zmapování důležitých oblastí dopravy po Olomouci, což nám umožní lépe pochopit výzvy a potřeby našich studentů a zaměstnanců,“ řekl za organizátory výzkumu Matúš Šucha z katedry psychologie a zároveň člen Komise pro udržitelnou univerzitu AS UP.


Dotazník, který se nyní mezi akademickou veřejnost dostává, je součástí centrálního rozvojového projektu Unilead, ve kterém právě Univerzita Palackého koordinuje část zaměřenou na udržitelnou mobilitu. Zaměstnanci a studenti jej mohou vyplňovat do 15. února, výsledky šetření budou známy v průběhu jara 2022.


Text: Milada Křížková Hronová

Grafika: 123RF.com

30 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page