top of page

Jaké je to vlastně nevidět? | NákupyKarel Giebisch je IT specialista, redaktor, masér, bojovník za inovace. Zrak v jeho životě nehraje žádnou roli, od narození je totiž nevidomý. Jak sám říká, vše kolem sebe vnímá prostřednictvím ostatních smyslů a zrakové postižení nijak zásadně neřeší. Nepotřebuje vidět, aby mohl žít plnohodnotný život.


A čím je naplněn jeho profesní život? Snaží se přispívat k odstranění bariér, které brání lidem se zrakovým postižením začlenit se do standardní společnosti, zajímá se o přínos a využití digitálních technologií, je aktivní na sítích. Má rád výzvy a je otevřen novým příležitostem. Proto také kývl na nabídku zprostředkovat učitelské komunitě a studentům pohled člověka, který nevidí a který zná řadu „fíglů“, jež mohou život bez zraku usnadnit.


Už vás někdy napadlo, jak nevidomí lidé nakupují? Jak si vybírají zboží a jak se vyznají v supermarketu? Nový díl podcastu „Jaké je to vlastně nevidět“ ukazuje, že lidé se zrakovým postižením rádi využívají nákupy na e-shopech nebo prostřednictvím kurýrních služeb. Návštěva klasického supermarketu pro ně může být obtížná: je třeba nakupovat s asistencí, ale zaměstnanci obchodů nejsou vždy vstřícní. To už je lepší klasická prodejna s pultovým prodejem. Tak hurá na nákupy!Připravila Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci

Autor: Karel Giebisch

Námět, spolupráce a technické zpracování: Petra Šobáňová

Animace a znělka: Pavla Baštanová


2023

Comentários


bottom of page