V digitální bublině? Univerzita Palackého uspořádala debatu o dopadech pandemie na vysoké školy

Univerzita Palackého uspořádala moderovanou debatu s předními odborníky na problematiku dezinformací a vzdělávání. Panelová diskuze Univerzita v digitální bublině aneb Lekce z pandemie pro terciární školství se uskutečnila 29. června v 17 hodin v aule Filozofické fakulty UP.
Hosty diskuze byli dva ze zakladatelů spolku Nelež Bob Kartous a František Vrábel. Spolek, který má motto „Nelež. Postav se za pravdu proti dezinformacím“, se dlouhodobě snaží omezit šíření dezinformací ve veřejném prostoru. Sdružuje profesionály, kteří se zabývají komunikací a médii.


Bob Kartous je vysokoškolský pedagog a publicista, ředitel Pražského inovačního institutu, František Vrábel je zakladatel a ředitel firmy Semantic Visions.


„Všichni máme s pandemií koronaviru čerstvou zkušenost a každý den řešíme řadu praktických věcí ovlivňujících náš momentální život, ale chybí nám většinou čas se zastavit a více se nad tím, co se nám stalo, zamyslet. Jsem proto rád, že se Univerzita Palackého snaží diskuzi na toto téma podnítit. Vysoké školy, jejich studenti a pedagogové byli pandemií zasaženi silně, měli bychom