top of page

Alexandra Kulová | Ústav speciálněpedagogických studií

Aktualizováno: 30. 6. 2021


„S výběrem vysoké školy jsem vsadila na doporučení svých rodičů, absolventů Univerzity Palackého v Olomouci. Dnes vím, že to byla sázka na jistotu, v mém životě jedna z nejlepších. Získávám zde skvělý základ nejen pro svůj profesní život, ale zároveň využívám mnoha příležitostí nabízených univerzitou, při kterých rozvíjím své organizační dovednosti a pěstuji své volnočasové zájmy.“

Alexandra Kulová


„Můj příběh s logopedií začal návštěvou logopedické ambulance s mladším bráškou. Profesní nadšení a citlivý přístup paní logopedky mě inspirovaly k podání přihlášky na PdF UP. Neodradil mě ani první neúspěch při přijímacím řízení. Následující rok jsem své úsilí nevzdala a cest ke studiu speciální pedagogiky se mi otevřelo hned několik. Neváhala jsem a zvolila si Univerzitu Palackého v Olomouci. Brzy po nástupu do prvního ročníku jsem začala objevovat všestranné možnosti, které mi má alma mater nabízela.


V rámci praxí jsem se setkala s dalšími kvalifikovanými logopedy, kteří se stali důkazem toho, že jsem si zvolila správný obor studia. Měla jsem však možnost setkat se s odborníky nejen v rámci České republiky, ale škola mi umožnila získávat odborné zkušenosti také například ve Spojených státech amerických a Čínské lidové republice.


Univerzita nabízí mnohem více než pouhé teoretické základy. Jejich aplikaci do praxe mohu od počátku studia realizovat při asistenci vysokoškolským studentům se zdravotním postižením v rámci celouniverzitního Centra podpory studentů se specifickými potřebami, nebo vedením logopedického kroužku v univerzitní mateřské škole.


Mé další kroky následovaly do Asociace studentů speciální pedagogiky, která má na naší fakultě dlouholetou tradici. Prostřednictvím této organizace máme možnost my, studenti, zprostředkovávat poutavé přednášky a besedy s významnými odborníky, určené zájemcům o speciální pedagogiku. Také jsem své organizační dovednosti měla možnost rozvíjet na Olomouckém majálesu, což je oblíbená oslava jara pořádaná studenty UP. Ani se mi nechce věřit, že je to již poněkolikáté, co se podílím na její organizaci. Baví mě sledovat nadšení majálesových návštěvníků a vědomí, že jsem k němu svým dílem přispěla, mě naplňuje radostí. Veletrhy vzdělávání Gaudeamus jsou také další příležitostí k propagaci univerzity. Jezdím na ně několikrát v roce a zkušenost ze svých studií tam zprostředkovávám potenciálním studentům. A když naši univerzitu chválím, tak vím, že to nejsou planá slova, každému bych přála úžasný studentský život na Univerzitě Palackého v Olomouci.


Možností realizovat se na naší univerzitě je neskutečně mnoho a je na každém z nás, zda se jich chopíme. Při pohledu nazpět vidím svůj aktivní přístup v práci na univerzitě jako nedílnou součást studia a úžasnou zkušenost pro svoji budoucnost.“


Foto: Jakub Konečný

Související příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page