top of page
_0JK7291.jpg

Očima studentek & studentů

Příběhy, zkušenosti, aktivity & názory budoucích učitelů, blogy, medailony, studentské práce, pomoc pro prváky & mnohem víc...

HALÓ, CO JE NOVÉHO?
MRKNĚTE NA PROJEKTY NAŠICH STUDUJÍCÍCH!
graficky roman.png
rozvoj gramotnosti.png
csm_1200x900_karolina_tvaruzkova_48d4784

V rámci studia jsem se stala členkou Asociace studentů speciální pedagogiky, jejímž posláním je propojování odborníků, lidí z praxe, osob, které mají co říci, s těmi, kteří mají o informace z oblasti speciální pedagogiky zájem, a rádi by se chtěli do budoucna věnovat stejné činnosti nebo si prostě jen rozšířit obzory. Pořádáme odborné přednášky, besedy, workshopy nebo také dobročinné akce.

 

Členství v Asociaci mi, mimo jiné, umožnilo blíže poznat odborníky působící na univerzitě, kteří jsou kdykoliv připraveni nám pomoci a podpořit nás. Přes Asociaci jsem se dostala i k osobní asistenci v Centru podpory studentů se specifickými potřebami a také ve SPOLU Olomouc. Tady získává osobní asistence další rozměr. Působím zde v ARP programech jako je Divadlem, Dámský klub nebo ASU. Díky těmto naplňujícím činnostem a radostným tvářím uživatelů vím, že jsem si obor studia zvolila opravdu dobře. Právě praxe a osobní zkušenost dává teoretickým poznatkům načerpaným na přednáškách a seminářích reálné obrysy a konkrétní rozměr.

Přeji všem studentům, aby se i díky studiu na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci nebáli být speciálními a šli za tím, co opravdu chtějí, a to bez předsudků. Aby byli otevření novým možnostem, s chutí poznávali, nekonečně se rozvíjeli, vzdělávali a plně prožívali život.“

Karolína Tvarůžková

Více příběhů

našich studentů a studentek

Jistě vás zajímá, kdo je dívka, jež se stala tváří našeho portálu. Ne, není to anonymní modelka z fotobanky.

Seznamte se s Karolínou!

Lidé mají touhu někam zapadat, patřit, přizpůsobit se většině. Já vždy vyčnívala, a v tom našla sebe. Protože kde najít tu největší sílu než u sebe, ve své jedinečnosti.

Právě kvůli výjimečnosti každého z nás jsem velmi ráda v přítomnosti lidí. Nepřestává mě překvapovat, jak rozmanití můžeme být. Takže když jsem si vybírala obor studia, speciální pedagogika na PdF UP pro mne byla jasnou volbou. Utvrdila mne v naší rozmanitosti mne a potvrdila mi, že v každém z nás je ta osobitá speciální síla, kterou odborníci tohoto oboru dokáží probudit a využít její potenciál. Umožnila mi dívat se na svět z vícero úhlů pohledu a pozorovat jej různýma očima. Ukázala mi, že ‚činy konané v lásce mají ten největší smysl‘.

_0JK7461_M.jpg
Nahoru

 

Nenásledujte slepě autority, mějte rádi sebe a své tělo!

 

Nové video pedagogické fakulty představuje tvorbu a bakalářské práce studentek a studentů katedry výtvarné výchovy. Ponořte se do světa jejich imaginace a výtvarných metafor a budete překvapeni hloubkou, s jakou tito mladí lidé reflektují svět, nebo intimitou a intenzitou zvolených témat.

 

medailony

Už brzy budou právě oni ovlivňovat kvalitu školství a vzdělávání.

 

Jak vnímají svět? Jaké jsou jejich názory?

Sledujte blogy našich studentů a studentek!